Trwa ładowanie...

Anna Sobecka chce chronić księży jak funkcjonariuszy publicznych

Posłanka PiS Anna Sobecka chce zmian w Kodeksie karnym, które doprowadzą do objęcia osób duchownych ochroną, jaką podlegają funkcjonariusze publiczni. Apel w tej sprawie trafił do ministra Zbigniewa Ziobry.

Share
Anna Sobecka chce chronić księży jak funkcjonariuszy publicznych
Źródło: East News, fot: Wojciech Stróżyk
d2bpmp8

"Wydarzenia ostatnich miesięcy nakazują wręcz, otoczyć ochroną prawną kapłanów i inne osoby duchowne, które w związku ze swoją przynależnością wyznaniową i prowadzoną w jej ramach działalnością publiczną staja się celami bestialskich ataków" - napisała Anna Sobecka w liście skierowanym do ministra sprawiedliwości.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Sobecka jako przykład takich brutalnych ataków podała ostatnie napaści na księży w Turku, Szczecinie oraz Wrocławiu. W swoim wniosku wskazuje też konkretny artykuł, który - jej zdaniem - trzeba zmienić.

"Jestem przekonana, że dzięki zmianom narastający problem agresji oraz spirala nienawiści wobec tych osób ulegną zmniejszeniu" - przekonuje w swoim piśmie toruńska posłanka PiS.

d2bpmp8

Zobacz także: Abp Jędraszewski mówi o „tęczowej zarazie”. Stanowcza reakcja Biedronia

Za czynny atak na funkcjonariusza publicznego z użyciem broni lub z pomocą innej osoby grozi kara do 10 lat więzienia, a jeśli funkcjonariusz dozna ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nawet 12 lat.

d2bpmp8

Przepisy mają chronić funkcjonariuszy służb państwowych: policjantów, ratowników medycznych, sędziów, prokuratorów i komorników, ale także kuratorów czy nauczycieli.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bpmp8

Podziel się opinią

Share
d2bpmp8
d2bpmp8
Więcej tematów