Trwa ładowanie...
d1zq9ox
d1zq9ox
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Anita Gargas skarży Strzembosza za sugestie, że jest agentem

Anita Gargas, zastępca kierownika redakcji Publicystyki i Reportażu TVP1, złożyła w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko Maciejowi Strzemboszowi. Gargas domaga się przeprosin za sugestie, że jest agentem i pracuje na niejawnym etacie w Wojskowych Służbach Informacyjnych. Jednocześnie Gargas poinformowała, że "każde powielanie oszczerstw Macieja Strzembosza będzie uznane za naruszenie jej dóbr osobistych".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1zq9ox

23 października 2006 roku producent telewizyjny Maciej Strzembosz w komentarzu do bloga Bogusława Chraboty napisał m.in., że chciałby spytać Anitę Gargas, "czy jest prawdą, że pracuje na niejawnym etacie w WSI?". "Bo jeśli to prawda, to mam dla Pani tę sama radę: proszę powiedzieć całą prawdę i wybrać sobie jakąś pokutę z dala od mediów" - napisał Strzembosz.

Zdecydowanie zaprzeczam takim sugestiom. To jest po prostu absurd - powiedziała Gargas. Dodała, że jeszcze 23 października, gdy wpis pojawił się w Internecie, zwróciła się w tej sprawie do adwokata.

Przeciwko sugestiom na temat rzekomej współpracy Gargas ze służbami zaprotestowała również dyrekcja Programu 1 TVP.

d1zq9ox

Zamieszczone w Internecie sugestie na temat współpracy dziennikarza ze służbami specjalnymi dotknęły nie tylko Gargas.

W swoim blogu Jan Pospieszalski, autor programu "Warto rozmawiać" w TVP, zarzucił Andrzejowi Morozowskiemu z TVN "mocno podejrzane" kontakty z UOP. Pospieszalski napisał, że Morozowski miał w 1997 roku uprzedzić szefa UOP o tym, że gazeta "Życie" planuje publikacje artykułów na temat kontaktów Aleksandra Kwaśniewskiego z rosyjskim szpiegiem Władimirem Ałganowem.

Również ta sprawa prawdopodobnie znajdzie finał w sądzie. Morozowski bowiem zdecydowanie zaprzeczył tym informacjom i zapowiedział, że jeśli Pospieszalski go nie przeprosi, skieruje sprawę do sądu. W tej chwili sprawa jest na takim etapie, że materiały jej dotyczące poszły do adwokata. Czekam, by prawnik sformułował wniosek do sądu - powiedział Morozowski.

Sam Pospieszalski odmówił wypowiedzi na ten temat.

d1zq9ox

Podziel się opinią

Share

d1zq9ox

d1zq9ox
Więcej tematów