Trwa ładowanie...

Angela Merkel znowu siedziała podczas hymnów

Podczas spotkania z premier Mołdawii Maią Sandu kanclerz Niemiec Angela Merkel po raz kolejny słuchała hymnów państwowych na siedząco. Jej zachowanie może mieć związek z napadami drgawek, które w podobnych sytuacjach trapiły ją już trzykrotnie.

Share
Angela Merkel znowu siedziała podczas hymnów
Źródło: East News
d3w2hrs

Obie szefowe rządów przyjęły honory wojskowe i wysłuchały hymnów państwowych, siedząc na krzesłach ustawionych na podeście przed Urzędem Kanclerskim. W czwartek w podobnych okolicznościach została powitana przez Merkel premier Danii Mette Frederiksen.

Niemieckie media podkreślają, że sytuacja jest "absolutnie nietypowa" i stanowi naruszenie protokołu dyplomatycznego. Podają również, że wspomniane zasady zostały pominięte na wyraźne życzenie Merkel, która w ciągu ostatniego miesiąca trzykrotnie doznała ataku drgawek w czasie oficjalnych uroczystości. Podczas spotkania z premier Mołdawii była jednak w dobrej formie.

Do pierwszego ataku drgawek doszło 18 czerwca podczas wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Sytuacja powtórzyła się 9 dni później w trakcie zaprzysiężenia nowej minister sprawiedliwości Christine Lambrecht. Ostatni, najlżejszy atak miał miejsce 10 lipca na spotkaniu z prezydentem Finlandii Anttim Rinne.

Zobacz także: "Dwie twarze Kaczyńskiego". Dworczyk: prezes nikogo nie obrażał

Szefowa niemieckiego rządu bagatelizuje te incydenty i przekonuje, że cieszy się dobrym zdrowiem. Merkel przekonuje, że pierwszy napad był spowodowany odwodnieniem i upałami, natomiast kolejne miały podłoże psychologiczne.

Przypomnijmy, Angela Merkel 17 lipca skończy 65 lat. Od 2005 roku stoi na czele rządu Niemiec. Była przewodnicząca CDU zapowiedziała, że w 2021 roku, czyli po zakończeniu obecnej kadencji swojego gabinetu, odejdzie na polityczną emeryturę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3w2hrs

Podziel się opinią

Share
d3w2hrs
d3w2hrs
Więcej tematów