Trwa ładowanie...
d41ijo0

Angela Merkel daje Rosji tydzień na deeskalację działań na Ukrainie

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zagroziła w sobotę, że Unia Europejska nałoży nowe sankcje na Rosję, jeśli w ciągu tygodnia nie dojdzie do deeskalacji działań na Ukrainie lub sytuacja się pogorszy.
Share
Angela Merkel
Angela MerkelŹródło: PAP/EPA, Fot: Stephanie Lecocq
d41ijo0

Przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy powiedział, że sankcje będą zależały od dalszego rozwoju sytuacji. Według Van Rompuya szczyt zlecił Komisji Europejskiej i służbom dyplomatycznym "pilne rozpoczęcie prac przygotowawczych" nad nowymi sankcjami gospodarczymi. W ciągu tygodnia rezultaty tych prac mają zostać przedstawione rządom państw unijnych.

Przewodniczący podkreślił również, że agresywna polityka jest nie do przyjęcia w XXI wieku, a unijni przywódcy opowiadają się za prawem Ukrainy do niezależności. Z kolei Barroso podkreślił, że Komisja Europejska będzie starała się zapewnić nieprzerwane dostawy surowców energetycznych z Rosji.

Decyzje szczytu UE są konsekwencją zaostrzenia konfliktu na wschodzie Ukrainy, gdzie trwają zacięte walki między siłami ukraińskimi a separatystami, wspieranymi przez żołnierzy rosyjskich.

d41ijo0

Podziel się opinią

Share
d41ijo0
d41ijo0
Więcej tematów