Trwa ładowanie...
d30xtg7

Anestezjolog znieczulał będąc pod wpływem morfiny. Grozi mu do 10 lat

Anestezjologowi oskarżonemu o narażenie na niebezpieczeństwo pacjentów poprzez znieczulenie ich, będąc pod wpływem morfiny, bezprawne posiadanie leków odurzających i poświadczenie nieprawdy w szpitalnych dokumentach grozi do 10 lat więzienia.

Share
d30xtg7

Jak poinformował Jacek Buśko z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, akt oskarżenia przeciwko 47-letniemu byłemu ordynatorowi oddziału intensywnej terapii i anestezjologii szpitala w Gubinie (woj. lubuskie) został kierowany do sądu.

- Anestezjolog usłyszał zarzut narażenia co najmniej dwóch osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W styczniu ub. roku znieczulił tych pacjentów, będąc pod wpływem morfiny - powiedział Buśko.

Po tym incydencie sprawa ujrzała światło dzienne, a ordynatora zatrzymała policja. Śledztwo doprowadziło do postawienia mu innych zarzutów.

Wg prokuratury w okresie od 8 lutego 2010 roku do 24 stycznia 2011 roku, w celu osiągnięcia korzyści osobistej, w szpitalu w Gubinie nie dopełnił on obowiązków przechowywania i ewidencji leków odurzających i psychotropowych.

d30xtg7

- Oskarżony działając w celu osiągnięcia korzyści osobistej, pobierał duże ilości takich środków m.in. ponad 200 ampułek morfiny, 13 ampułek dolcontralu i 296 ampułek fentanylu - powiedział Buśko.

Według prokuratury w celu ukrycia niedoboru leków mężczyzna poświadczał nieprawdę w szpitalnej dokumentacji - książce kontroli środków odurzających i psychotropowych.

Decyzją prokuratora były ordynator jest zawieszony w wykonywaniu zawodu lekarza.

d30xtg7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30xtg7
Więcej tematów