Trwa ładowanie...
d3y68eu
TVP

Andrzej Rozenek: Macierewicz już raz wypowiedział wojnę Rosji

– Czuję lekką ulgę, że Antoni Macierewicz nie zostanie ministrem obrony narodowej, bo pierwszą decyzją byłoby wypowiedzenie wojny Rosji – powiedział Andrzej Rozenek z Twojego Ruchu w programie „Gość poranka” w TVP Info. Skomentował w ten sposób kandydaturę Macierewicza na szefa służb w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Jednocześnie zauważył, że "Macierewicz, nawet nie będąc ministrem, już taką wojnę raz wypowiedział".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antoni Macierewicz
Antoni Macierewicz (WP.PL, Fot: Michał Mandziak)
d3y68eu

Zdaniem gościa programu Antoni Macierewicz nie nadaje się na funkcję szefa służb. Dodał, że zasługą Macierewicza jest m.in. nieudana lustracja. – W ten sposób zostali oskarżeni ludzie, którzy nie mieli nic wspólnego ze starymi służbami bezpieczeństwa – ocenił Rozenek.

Odnosząc się do raportu z likwidacji WSI, powiedział, że publikacja jego fragmentów nie jest szkodliwa dla państwa, a jedynie dla Antoniego Macierewicza. – Cóż może szkodzić państwu opublikowanie fragmencików aneksów do raportu z likwidacji WSI, które mają wartość beletrystyczną, ale nie mają wartości dokumentalnej? To są brednie i wymysły – ocenił Rozenek.

"To mieszanina insynuacji, intryg i faktów"

d3y68eu

Andrzej Halicki w "Graffiti" komentując najnowszą publikację tygodnika „Wprost” powiedział, przypominając słowa byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, że sam raport "to jest taka mieszanina insynuacji, intryg i faktów". Dalej zaś mówił: "To jest zdanie, które pamiętamy i ono w moim odczuciu dokładnie odzwierciedla to, co teraz mogliśmy przeczytać czy możemy przeczytać, czyli mieszanina domysłów, przypomnień pomieszaną teoretycznie z faktami, ale z dokumentów ściśle tajnych, a więc trudnych do zweryfikowania".

Zdaniem polityka Platformy Obywatelskiej nie przez przypadek ukazał się właśnie teraz artykuł cytujący dokumentu z raportu komisji Macierewicza. "Nieprzypadkowo, wydaje mi się, taka publikacja ma miejsce dzisiaj, bo, po pierwsze – są pytania, kto będzie kandydatem na prezydenta, po drugie – myślę, że jest to też taka próba obrony Antoniego Macierewicza przed czekającą go trudną sytuacją od strony prawnej, bo myślę, że komisja dotycząca złamania prawa przez jego komisję i jego samego powinna powstać" – powiedział w Polsat News A. Halicki, polityk Platformy Obywatelskiej.

d3y68eu

Podziel się opinią

Share

d3y68eu

d3y68eu
Więcej tematów