Trwa ładowanie...

"Andrzej Pągowski. Ilustrując filmy". Wystawa w Muzeum Kinematografii w Łodzi

Ponad 300 plakatów filmowych, autorstwa jednego z najbardziej znanych i utalentowanych grafików, Andrzeja Pągowskiego można oglądać na wystawie "Ilustrując filmy" w Muzeum Kinematografii w Łodzi. Ekspozycja będzie prezentowana do 31 maja 2013 roku.

Share
"Andrzej Pągowski. Ilustrując filmy". Wystawa w Muzeum Kinematografii w Łodzi
Źródło: Andrzej Pągowski ART
d1efhxs

Prezentowane na wystawie prace - z lat 19780-2013 - pochodzą z kolekcji Muzeum Kinematografii, Galerii Plakatu Piotra Dąbrowskiego, Filmoteki Narodowej oraz prywatnych zbiorów Andrzeja Pągowskiego.

Ekspozycja została zrealizowana przez Muzeum Kinematografii ze środków PISF, NCK przy współpracy z Filmoteką Narodową i Stowarzyszeniem Filmowców Polskich. Patronem medialnym wystawy jest Portalfilmowy.pl, administrowany przez SFP.

d1efhxs

Andrzej Pągowski (1953), - artysta grafik, absolwent PWSSP w Poznaniu. Jest jednym z najbardziej znanych i cenionych autorów plakatów filmowych, teatralnych i festiwalowych. Ilustruje także książki, projektuje okładki płyt i murale. Jest laureatem licznych nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych. Jego prace znajdują się w wielu galeriach i muzeach świata.

Od grudnia 2010 r. Andrzej Pągowski komentuje otaczającą nas rzeczywistość na stronach WP.PL. Zapraszamy do oglądania galerii: *Pągowski wirtualnie*

d1efhxs

Podziel się opinią

Share
d1efhxs
d1efhxs
Więcej tematów