Trwa ładowanie...

Andrzej Melak: ciała naszych bliskich zostały zbezczeszczone. Pochowano ich jak zwierzęta w czarnych workach

• - Chcę odejść z tego świata spokojny i mieć pewność, że w tym grobie, do którego przychodzę, modlę się, jest mój brat - powiedział w Sejmie poseł PiS Andrzej Melak, brat zmarłego w katastrofie smoleńskiej Stefana Melaka

• "Ciała naszych bliskich zostały zbezczeszczone. Pochowano ich jak zwierzęta w czarnych foliowych workach"

• Melak zarzuca tuszowanie prawdy Ewie Kopacz i Tomaszowi Arabskiemu

Share
Andrzej Melak: ciała naszych bliskich zostały zbezczeszczone. Pochowano ich jak zwierzęta w czarnych workach
Źródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d26yc3k

W poniedziałek ruszają ekshumacje ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. Pierwszą będzie ekshumacja Lecha i Marii Kaczyńskich. Część rodzin sprzeciwia się decyzji Prokuratury Krajowej. Poseł PiS Andrzej Melak, brat zmarłego w katastrofie smoleńskiej Stefana Melaka podkreślił w Sejmie, że decydującą sprawą jest dojście do prawdy i ustalenie, czy w grobach znajdują się ich bliscy. Przypomniał, że na dziewięć wykonanych ekshumacji, w sześciu przypadkach były pomyłki.

- Ciała naszych bliskich zostały zbezczeszczone. Pochowano ich jak zwierzęta w czarnych foliowych workach, mimo że zapewniano nas - słowami Ewy Kopacz (ówczesnej minister zdrowia) i Tomasza Arabskiego (ówczesny szef kancelarii premiera Donalda Tuska)
, że wszystko odbędzie się tak, jak sobie życzą rodziny - mówił.

- Ponad 60 osób było w takim stanie, że można je było ubrać. Pokazano nam ubrania, obuwie. Ja sam osobiście przekazałem bieliznę bratu - dodał. Jak mówił, po 6 latach znów rodziny muszą przeżywać ból, który nie jest łatwy i zostawia ślad. - Chcę odejść z tego świata spokojny i mieć pewność, że w tym grobie, do którego przychodzę, modlę się, stawiam kwiaty, zapalam znicze, jest mój brat Stefan - zaznaczył.

tvn24.pl, oprac. Adam Przegaliński

d26yc3k

Podziel się opinią

Share
d26yc3k
d26yc3k
Więcej tematów