Trwa ładowanie...

Andrzej Duda wygłosił noworoczne orędzie. "Przed nami rok szczególny"

- To był czas budowy państwa służącego obywatelom, wszystkim bez wyjątku. Czas reform, dzięki którym instytucje i organy państwa będą działać w sposób przejrzysty, pod zwiększoną kontrolą demokratyczną - powiedział podczas orędzia noworocznego prezydent. Andrzej Duda podkreślił, że nadchodzący rok będzie "szczególny"

Andrzej Duda wygłosił noworoczne orędzie. "Przed nami rok szczególny"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Jakub Włodek
d8dtlgc
d8dtlgc

- To był czas budowy państwa służącego obywatelom. Wszystkim bez wyjątku - powiedział podczas orędzia Andrzej Duda. Prezydent dodał, że przeprowadzono reformy, dzięki którym "instytucje i organy państwa będą działać w sposób przejrzysty, pod zwiększoną kontrolą demokratyczną".

Duda stwierdził, że w 2017 r. starano się rozwijać Polskę w sposób "przemyślany". - Przed nami rok szczególny - zaznaczył, mając nam myśli obchody stulecia wolności.

- Będzie to również czas namysłu nad tym, jaką Polskę chcemy zostawić naszym dzieciom i wnukom - podkreślił i dodał, że chce, aby wszyscy zaangażowali się w projekt nowej konstytucji.

Prezydent: podpiszę ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa

- Od 1 stycznia Rzeczpospolita Polska będzie jednym z członków Rady Bezpieczeństwa ONZ - zauważył Duda i uznał, że jest to historyczna chwila. - Wniesiemy tam nasze wartości, nasze wielowiekowe doświadczenia w dążeniu do wolności, pokoju i współpracy między narodami - zapewnił.

Prezydent poprosił, by nadchodzący rok uczynić "rokiem obywatelskiej dumy". Przekazał równiez życzenia pokoju, rodzinnego szcześcia i dostatku. - Do siego roku - zakończył.

d8dtlgc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8dtlgc
Więcej tematów