Trwa ładowanie...

Andrzej Duda: Wierzę, że polscy eksperci przyczynią się do odbudowy Aleppo

- Wiem, że będziecie państwo rozmawiali o sprawach czasem trudnych, ale przede wszystkim niezwykle ważnych - zwrócił się do uczestników sesji prezydent, po czym wyraził nadzieję na odbudowę i rozwój Aleppo.

Andrzej Duda: Wierzę, że polscy eksperci przyczynią się do odbudowy AleppoŹródło: PAP/Jacek Bednarczyk
d3cfqin
d3cfqin

Prezydent Andrzej Duda otwierając 41. sesję Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO w Krakowie przypomniał, że na liście Światowego Dziedzictwa znajduje się odbudowana po wojnie warszawska Starówka.

Odbudowa warszawskiej Starówki

- Jako Polak bardzo chciałem podkreślić i także podziękować za wpisanie na Listę Światowego Dziedzictwa w 1980 r. warszawskiej Starówki, która została całkowicie zniszczona w czasie II wojny światowej - mówił prezydent.

d3cfqin

Gwiazda z Aleppo

Prezydent zaznaczył, że z wiedzy polskich ekspertów korzysta dzisiaj świat przy realizacji zamierzeń restytucyjnych, przywracania dziedzictwa do należnej mu postaci i należnego miejsca. - Wierzę w to, że polscy eksperci będą mogli przyczynić się do odbudowy Aleppo, do tego, żeby odzyskało ono świetność, którą miało przed wojną i aby nadal mogło dobrze się rozwijać - powiedział Andrzej Duda.

d3cfqin
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cfqin
Więcej tematów