Trwa ładowanie...

Andrzej Duda w Urszulinie. Miejscowi bez zaproszeń. Bo "nie są entuzjastycznie nastawieni"

Na spotkanie z Andrzejem Dudą w Urszulinie - jak podaje "Kurier Lubelski" - zamiast lokalnego zespołu, miała przyjechać specjalna grupa z odległej miejscowości. Lokalne Koła Gospodyń Wiejskich i zespół mieli nie być zaproszeni, bo "nie są entuzjastycznie nastawieni do prezydenta".
Share
Na spotkaniu z Andrzejem Dudą w Urszulinie miało pojawić się zaledwie kilka miejscowych
Na spotkaniu z Andrzejem Dudą w Urszulinie miało pojawić się zaledwie kilka miejscowychŹródło: , Credit line: Andrzej Hulimka / Forum
d400hku

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w środę - jak informuje Kancelaria Prezydenta - w Urszulinie z Kołami Gospodyń Wiejskich, które działają na Lubelszczyźnie. O kobietach miał mówić, że robią "wiele dla lokalnej społeczności, tradycji, umacniania obyczajów i tożsamości".

Miejscowi bez zaproszeń. Bo "nie są entuzjastycznie nastawieni"

Z informacji "Kuriera Lubelskiego" wynika jednak, że na spotkanie z Andrzejem Dudą nie zaproszono lokalnego zespołu muzycznego. Przyjechać na nie miała grupa muzyczna ściągnięta z miejscowości oddalonej o 100 km od Urszulina. Jak relacjonuje "Kurier Lubelski", miało być tak dlatego, że miejscowe KGW "nie jest entuzjastycznie nastawione" do Andrzeja Dudy. Chodzi też o to, że wójt Urszulina jest związany z Platformą Obywatelską, a w powiecie rządzi PSL.

d400hku

Dziennikarze mieli nie mieć możliwości, aby porozmawiać z lokalnym kołem. Wójt Urszulina Tomasz Antoniuk powiedział, że lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich były "pojedyncze osoby" i "mieszkańcy mówią, że są trochę rozczarowani, że nie zostali zaproszeni". Cytowany anonimowo przez gazetę lokalny polityk PiS stwierdził, że "wszyscy tak robią" i pytał, czy dziennikarz myśli, iż "na Trzaskowskiego przychodzą przypadkowi ludzie?".

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała w piątek wieczorem 22 komitety wyborcze kandydatów na prezydenta. Rejestracji odmówiła jednemu komitetowi. Dwa z nich muszą usunąć wady zgłoszenia. Wybory prezydenckie zostaną przeprowadzone 28 czerwca.

Zobacz też: Siemoniak o tajnych sondażach PiS

Czytaj też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-raport-z-frontu-dzien-piaty-po-omacku-6492345522456193a">Koronawirus. Raport z frontu, dzień piąty. Po omacku</a>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d400hku

Podziel się opinią

Share
d400hku
d400hku
Więcej tematów