Trwa ładowanie...
d1fzjo2

Andrzej Duda w prywatnym żydowskim przedszkolu. "Nikt w Polsce nie wie ile ma w sobie krwi żydowskiej"

Prezydent robi, co może, by zażegnać konflikt w Izraelem. Razem z żoną spotyka się dziś na krakowskim Kazimierzu ze społecznością żydowską. Odwiedzili działające w Centrum Społeczności Żydowskiej żydowskie przedszkole i żłobek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Para prezydencka w przedszkolu "Frajda"
Para prezydencka w przedszkolu "Frajda" (PAP)
d1fzjo2

- Dziękuję, że odbudowujecie swoim działaniem to, co nazwaliśmy Rzeczpospolitą Przyjaciół – powiedział Andrzej Duda podczas wizyty w Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie.

- Chciałbym kontynuować dzieło, które rozpoczął Prezydent Lech Kaczyński, który doceniał wartość kultury żydowskiej i to, co wplotła do kultury polskiej - dodał. - Kiedy myślę, dlaczego państwo Izrael jest tak silne, jestem przekonany, że bierze się to z doświadczenia Zagłady. Co się dzieje, kiedy państwa nie ma i nie może obronić swoich obywateli - mówił Duda. Wyraził też nadzieję, że Trybunał dokona interpretacji przepisów już niedługo i oba państwa przejdą do fazy pozytywnego dialogu, "w którym czasami przeszkadza polityka".

- Żydzi i Polacy to tysiąc lat wspólnej historii. Nikt w Polsce nie wie ile ma w sobie krwi żydowskiej. Dlatego Żydzi w Polsce mają przyszłość, bo cały czas są obecni - widać to szczególnie w Krakowie i na Kazimierzu - mówił prezydent.

d1fzjo2

W spotkaniu uczestniczą także m.in. naczelny rabin Polski Michael Schudrich, przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Krakowie Tadeusz Jakubowicz, dyrektor JCC Jonathan Ornstein - informuje PAP. - Panie prezydencie, mam nadzieję, że relacje polsko-żydowskie będą miały pozytywną przyszłość - stwierdził szef JCC Kraków.

Zobacz także: Mateusz Morawiecki o "żydowskich sprawcach". Przełamał tabu czy wyszedł na antysemitę?

d1fzjo2

Podziel się opinią

Share
d1fzjo2
d1fzjo2
Więcej tematów