Trwa ładowanie...
Andrzej Duda

Andrzej Duda skomentował zdjęcie z Donaldem Trumpem. Mówi o "szyderstwie i napadzie lewackich mediów"

Prezydent odniósł się do słynnego już zdjęcia z Waszyngtonu, na którym widać, jak podpisuje polsko-amerykańską deklarację na stojąco. Jego zdaniem krytyka, jaka pojawiła się po publikacji fotografii, świadczy o sukcesie wizyty.

Share
Andrzej Duda skomentował zdjęcie z Donaldem Trumpem. Mówi o "szyderstwie i napadzie lewackich mediów"
Źródło: Twitter
dv11te1

Zdaniem Andrzeja Dudy, "szyderstwa i napad lewackich mediów oraz niektórych polityków i komentatorów, o znanych poglądach, pokazują sukces wizyty Waszyngtonie". "Gdyby tak nie było to by ją przemilczeli jako nieważną" - zauważył prezydent, dziękując "za te wyrazy uznania".

Przypomnijmy, podczas wizyty w Waszyngtonie prezydent Andrzej Duda i Donald Trump podpisali deklarację zatytułowaną "Obrona wolności i budowanie dobrobytu poprzez polsko-amerykańskie partnerstwo strategiczne". W deklaracji zaznaczono, że Polskę i Stany Zjednoczone łączy wspólna historia oraz zbiór wartości cenionych przez oba narody. Po podpisaniu jej prezydent USA Donald Trump wrzucił zdjęcie, które wywołało prawdziwą burzę. Widać na nim, jak amerykański przywódca siedzi za stołem, a polski prezydent stoi, nachylając się nad deklaracją.

dv11te1

Jak ustaliła Wirtualna Polska, w oficjalnym programie wizyty prezydenta Polski Andrzeja Dudy w USA nie znalazło się podpisanie deklaracji o współpracy polsko – amerykańskiej. A scenariusz spotkania w ostatniej chwili zmieniano. To dlatego Andrzej Duda podpisywał dokument stojąc przy stole.

Na prezydenta spadła fala krytyki. "Nikt nie szanuje polityków PiS" - stwierdziła Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej. "To nie wymaga komentarza. A jeśli ktoś nie rozumie w czym problem, to jest dudą smaloną" - napisał z kolei Wojciech Cejrowski na swoim facebookowym profilu. Sprawę skomentował również były prezydent Lech Wałęsa.. Teraz głos zabrał także sam zainteresowany, pisząc o sukcesie swojej wizyty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dv11te1

Podziel się opinią

Share
dv11te1
dv11te1
Więcej tematów