Trwa ładowanie...
d49qkpb

Andrzej Duda "skapitulował"? Na Twitterze wrze po decyzji prezydenta ws. ustaw o KRS i SN

Prezydent "ogłosił zgon trójpodziału władzy", "Po co były te weta" - krytykują jedni. "Panie Prezydencie, kłaniam się w pas." - piszą entuzjaści decyzji Dudy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda podpisał ustawy o KRS i SN
Andrzej Duda podpisał ustawy o KRS i SN (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d49qkpb

"PAD z nietęgą miną usprawiedliwia się, że podpisuje te ustawy, bo ich autorem jest Prezydent RP, a to, że są nadal niekonstytucyjne, nie ma znaczenia, najważniejsze, że nieco osłabił pozycję Z. Ziobry" - komentuje podpis Andrzeja Dudy złożony pod projektami ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym poseł Marek Sawicki z PO.

Zawiedziony takim obrotem spraw jest także były lider Nowoczesnej. "Prezydent skapitulował. Po co były te weta?" - pyta Ryszard Petru.

W słowach nie przebierał Michał Szczerba. "Sądy i trybunały właśnie przestały być władzą odrębną i niezależną" - stwierdził i dodał, że prezydent "ogłosił zgon" trójpodziału władzy. "#PiSexit staje się faktem" - twierdzi.

"Dla jednych znowu Adrian, dla innych znowu prezydent. Polityka zatoczyła koło, ale pomyli się ten, kto pomyśli, że jesteśmy w punkcie wyjścia." - stwierdził publicysta WP Marcin Makowski.

Zdaniem dziennikarza "wSieci" decyzja Dudy zagwarantuje mu kolejne lata w wielkiej polityce. "Prezydent @AndrzejDuda zagwarantował sobie dzisiaj drugą kadencję" - stwierdził Marcin Dobski.

"Brawo! Świetna odpowiedź prezydenta na agresywne działania KE" - uznał Jacek Karnowski.

"Prezydent A. Duda okłamał miliony Polaków domagających się niezależności sądownictwa. Podpisuje ustawy, które w lipcu zawetował" - twierdzi Jan Grabiec. Rzecznik PO również twierdzi, że konsekwencją tej decyzji może być wyjście Polski z UE.

Michał Szułdrzyński zauważa, że podczas wystapienia prezydent był "podenerwowany".

Prezydent znalazł poparcie w ugrupowaniu, z którego się wywodzi. "Panie Prezydencie @AndrzejDuda, kłaniam się w pas" - napisał rzecznik Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa Szymon Huptyś.

*Prezydent: podpiszę ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa *

d49qkpb

Podziel się opinią

Share

d49qkpb

d49qkpb
Więcej tematów