Andrzej Duda – program wyborczy na wybory 2020
Andrzej Duda w wyborach prezydenckich będzie ubiegał się o reelekcję. Kandydujący z poparciem Prawa i Sprawiedliwości polityk chce kontynuować proces rozwoju Polski. Jakie są poglądy i postulaty Andrzeja Dudy?
21.06.2020 09:44
Wybory 2020. Andrzej Duda - program wyborczy
Andrzej Duda podczas kampanii wyborczej przedstawił "Plan Dudy". Jego dewizą jest "działać w służbie wszystkich Polaków". Duda podczas kampanijnych wystąpień zapowiadał też pełne wsparcie dla rządowych programów 500+ i 300+. Chce też kontynuować reformę sądownictwa. Zapowiedział również, że za jego kadencji Polska nie wyjdzie z Unii Europejskiej. Oto najważniejsze postulaty programu wyborczego Andrzeja Dudy:
- wsparcie dla rodzin,
- zapewnienie wypłacania świadczeń 500+,
- utrzymanie miejsc pracy,
- wzmocnienie gospodarki,
- stworzenie i realizacja planu, by ochronić się przed skutkami światowej pandemii,
- dodatek solidarnościowy na czas epidemii,
- rozwój Funduszu Medycznego,
- kontynuacja akcji "Produkt Polski",
- skuteczna dyplomacja ekonomiczna,
- rozwój wsi i przeciwdziałanie niedoborowi wody,
- bezpieczeństwo i niezależność,
- prawda historyczna i dbanie o wizerunek Polski,
- inwestycja w społeczeństwo,
- podpisanie Karty Rodziny.
Wybory 2020. Kim jest Andrzej Duda?
Andrzej Duda urodził się 16 maja 1972 roku w Krakowie. Z wykształcenia jest prawnikiem. Pięć lat temu został wybrany na prezydenta Polski. W drugiej turze wyborów pokonał urzędującego wówczas Bronisława Komorowskiego. To zapoczątkowało „dobrą zmianę” w polskich władzach. Kilka miesięcy później Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w wyborach parlamentarnych.
Urząd prezydenta Andrzej Duda pełni od 6 sierpnia 2015 roku. Zanim był prezydentem pracował w ministerstwie sprawiedliwości i Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Był także krakowskim radnym, posłem na Sejm i deputowanym do Parlamentu Europejskiego.
Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Sztab Andrzeja Dudy zarzuca kłamstwo Rafałowi Trzaskowskiemu. Cezary Tomczyk: nie wiem, o co chodzi