Trwa ładowanie...

Andrzej Duda ponownie spotka się z Jarosławem Kaczyński. To może być ich ostatnie spotkanie

- W niedługim czasie dojdzie do kolejnego, myślę, że ostatniego spotkania prezydenta z Jarosławem Kaczyńskim – powiedział Andrzej Dera. Mówiono o nim już w piątek, kiedy obaj politycy zakończyli rozmowy na temat zmian w wymiarze sprawiedliwości.

Share
Andrzej Duda ponownie spotka się z Jarosławem Kaczyński. To może być ich ostatnie spotkanie
Źródło: WP.PL
d43ysqz

- Większość poprawek do ustaw reformujących sądownictwo została już uzgodniona – stwierdził prezydencki minister Andrzej Dera w Radiu ZET.

Polityk powiedział podczas audycji, że obecnie PiS analizuje zastrzeżenia prezydenta. Kilka dni temu otrzymał je Jarosław Kaczyński. Jak mówił wtedy rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, Andrzej Duda do niektórych poprawek PiS-u ma poważne zastrzeżenia, a wobec innych żadnych.

Andrzej Dera nawiązał też do słów Jarosława Kaczyńskiego, który w sobotę przyznał, że zasugerował Andrzejowi Dudzie kryzys pomiędzy nimi. Na to prezydent miał odpowiedzieć, że jest to "tylko mały spór w rodzinie". Sekretarz stanu w kancelarii prezydenta powiedział, że różnice zdań zdarzają się w każdej rodzinie, jednak rozmowa pomaga w ustaleniu ostatecznego stanowiska.

Zobacz też: Spotkanie Duda - Kaczyński. Zapytaliśmy Polaków kto według nich postawi na swoim

W obliczu sporu pomiędzy Pałacem Prezydenckim a partią rządzącą pojawiają się informacje, że gdyby nie udało się dojść do porozumienia, PiS całkowicie odstąpi od zmian w sądownictwie. Partia ma mieć na tę okazję plan awaryjny, ale na razie nikt nie bierze tego pod uwagę. Obóz rządzący oczekuje na kompromis z prezydentem.

- Naszym absolutnym priorytetem jest to, aby doszło do głębokiej reformy sądownictwa. Jeśli nie dojdzie do porozumienia, to ta daleko idąca reforma będzie musiała zostać odłożona na jakiś czas, do osiągnięcia kompromisu – powiedział w Radiu ZET wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

d43ysqz

Podziel się opinią

Share
d43ysqz
d43ysqz
Więcej tematów