Trwa ładowanie...

Andrzej Duda. Pałac Prezydencki milczy na temat kosztów życia rodziny prezydenta

Kinga Duda po wyborach prezydenckich została społecznym doradcą prezydenta. Podano wówczas informację, że funkcja ta nie wiąże się z żadnym wynagrodzeniem. Jednak zarówno działalność córki prezydenta, jak i pierwszej damy musi generować jakieś koszty dla budżetu państwa. Pałac Prezydencki nie udziela jednak na ten temat konkretnych informacji.

Share
Andrzej Duda. Pałac Prezydencki milczy na temat kosztów życia rodziny prezydenta
Andrzej Duda. Pałac Prezydencki milczy na temat kosztów życia rodziny prezydentaŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d4ggzq6

Jak donosi "Rzeczpospolita" koszty funkcjonowania Agaty Kornhauser-Dudy i Kingi Dudy są ukrywane zarówno przed organizacjami pozarządowymi, jak i przed opozycją.

Andrzej Duda. Kancelaria nie prowadzi ewidencji

Kinga Duda od kilku miesięcy pełni funkcję doradcy społecznego prezydenta Andrzeja Dudy. Choć córka prezydenta, podobnie jak inni społeczni doradcy, nie pobiera żadnego wynagrodzenia, to jednak jej funkcjonowanie musi wiązać się z kosztami dla budżetu państwa. O skalę tych kosztów "Rz" zapytała Kancelarię Prezydenta.

W odpowiedzi dziennik otrzymał informację, że Kinga Duda jako doradca nie brała dotychczas udziału w żadnych wydarzeniach zewnętrznych, co mogłoby generować koszty. Ponadto Kancelaria Prezydenta przyznała, że nie prowadzi oddzielnej ewidencji kosztów działalności córki prezydenta, więc nie może podać ich wielkości.

Aborcja. Protesty po wyroku TK. Marta Lempart zrywa rozmowę z WP

Andrzej Duda. Milczenie prezydenckiego obozu

Próbę dowiedzenia się ile wynoszą koszty utrzymania rodziny prezydenta podjęła również fundacja ePaństwo. Jej dyrektor programowy Krzysztof Izdebski w rozmowie z "Rz" poinformował, że w lipcu bieżącego roku organizacja próbowała zdobyć informację na temat wysokości budżetu przeznaczonego na działalność pierwszej damy.

d4ggzq6

Na odpowiedź Kancelarii Prezydenta fundacja musiała czekać aż dwa miesiące. Kiedy ta nadeszła, wynikało z niej, że koszty działalności Agaty Kornhauser-Dudy są wliczane w koszty Kancelarii Prezydenta i Biura Gabinetu Prezydenta, ale nie jest znana ich dokładna wysokość.

Tego, ile pieniędzy wydają podatnicy na funkcjonowanie pierwszej damy, próbowała się również dowiedzieć opozycja. Jedna z posłanek pytała Kancelarię Prezydenta, ile kosztują wyjazdy, wizaż i stroje pierwszej damy. Żadne z zapytań opozycji nie spotkało się dotychczas z konkretną odpowiedzią.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4ggzq6

Podziel się opinią

Share
d4ggzq6
d4ggzq6
Więcej tematów