ycipk-414g3w

Andrzej Duda o wyborach parlamentarnych. Mówi o "spektakularnym wyniku PiS"

Wyniki wyborów parlamentarnych. Prezydent Andrzej Duda dziękuje wszystkim, którzy wzięli w nich udział. Wspomniał również o "spektakularnym wyniku PiS".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Prezydent Andrzej Duda o wynikach
Wybory parlamentarne 2019. Prezydent Andrzej Duda o wynikach (Wikimedia Commons CC BY-SA)
ycipk-414g3w

- Wiele osób stało w kolejkach, często nawet długo poza granicami kraju. Pokazaliśmy, że jest demokracja w Polsce, przeczy to jakoby w Polsce były z nią jakieś problemy - mówił Andrzej Duda w rozmowie z dziennikarzami.

Prezydent podkreślił, że jest zadowolony z frekwencji. Pogratulował wszystkim, którzy uzyskali mandaty.

Pytany o wynik PiS powiedział, że jest "spektakularny" i "wszystko wskazuje, że jeszcze takiego nie było". Podkreślił również, że ma szacunek do wyborców Lewicy. - Jeśli jest w Polsce duża grupa ludzi, która podziela poglądy tego ugrupowania, dobrze, że ma swoją reprezentację w Sejmie - powiedział Andrzej Duda.

ycipk-414g3w

Zobacz: Wyniki wyborów 2019. Co dalej z Mateuszem Morawieckim? Jacek Sasin odpowiada:

Pojawiła się również kwestia przyszłych wyborów prezydenckich. - Jestem jeszcze młodym człowiekiem, na emeryturę się nie wybieram - powiedział Duda.

Wyniki wyborów 2019. Po podliczeniu głosów z większości obwodowych komisji wynika, że Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Sejmu zdobyło 44,57 proc. głosów. Również w Senacie szykuje się mocna wygrana PiS. Z danych opublikowanych przez PKW wynika, że partia rządząca zdobyła aż 45,22 proc. głosów.

ycipk-414g3w

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-414g3w

ycipk-414g3w
ycipk-414g3w