Trwa ładowanie...

Andrzej Duda o wyborach parlamentarnych. Mówi o "spektakularnym wyniku PiS"

Wyniki wyborów parlamentarnych. Prezydent Andrzej Duda dziękuje wszystkim, którzy wzięli w nich udział. Wspomniał również o "spektakularnym wyniku PiS".
Share
Wybory parlamentarne 2019. Prezydent Andrzej Duda o wynikach
Wybory parlamentarne 2019. Prezydent Andrzej Duda o wynikachŹródło: Wikimedia Commons CC BY-SA
d1q6gjs

- Wiele osób stało w kolejkach, często nawet długo poza granicami kraju. Pokazaliśmy, że jest demokracja w Polsce, przeczy to jakoby w Polsce były z nią jakieś problemy - mówił Andrzej Duda w rozmowie z dziennikarzami.

Prezydent podkreślił, że jest zadowolony z frekwencji. Pogratulował wszystkim, którzy uzyskali mandaty.

Pytany o wynik PiS powiedział, że jest "spektakularny" i "wszystko wskazuje, że jeszcze takiego nie było". Podkreślił również, że ma szacunek do wyborców Lewicy. - Jeśli jest w Polsce duża grupa ludzi, która podziela poglądy tego ugrupowania, dobrze, że ma swoją reprezentację w Sejmie - powiedział Andrzej Duda.

d1q6gjs

Zobacz: Wyniki wyborów 2019. Co dalej z Mateuszem Morawieckim? Jacek Sasin odpowiada:

Pojawiła się również kwestia przyszłych wyborów prezydenckich. - Jestem jeszcze młodym człowiekiem, na emeryturę się nie wybieram - powiedział Duda.

Wyniki wyborów 2019. Po podliczeniu głosów z większości obwodowych komisji wynika, że Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Sejmu zdobyło 44,57 proc. głosów. Również w Senacie szykuje się mocna wygrana PiS. Z danych opublikowanych przez PKW wynika, że partia rządząca zdobyła aż 45,22 proc. głosów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1q6gjs

Podziel się opinią

Share
d1q6gjs
d1q6gjs
Więcej tematów