Trwa ładowanie...
d2vo0p5

Andrzej Duda napisał list do czytelników "Gazety Wyborczej"

"Będę prezydentem dialogu i porozumienia, a celem mojej prezydentury będzie praca na rzecz odbudowy wspólnoty Polaków" - podkreśla Andrzej Duda w liście do czytelników "Gazety Wyborczej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent elekt Andrzej Duda
Prezydent elekt Andrzej Duda (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d2vo0p5

Jak wskazuje prezydent elekt, polityczne spory, które są częścią demokratycznej debaty, nie mogą wzmacniać istniejących podziałów społecznych, osłabiać naszej wspólnoty ani działać destrukcyjnie na instytucje państwa.

"Szczególnie liczę na pomoc Waszego środowiska w osiągnięciu tego zamierzenia" - zaznacza.

"Zobowiązuję się, że moja prezydentura będzie aktywna w prowadzeniu polskich spraw i otwarta na inicjatywy obywateli. Będę niezłomnie realizował wszystkie zobowiązania, które złożyłem Polakom" - pisze Duda.

d2vo0p5

Odpowiedź Jarosława Kurskiego

Na list odpowiedział Jarosław Kurski, doceniając ten gest. "Chcemy ufać, że to działanie szczere, a nie tylko wizerunkowe. Do tej pory milczał Pan wobec licznych próśb redakcji o wywiad. Rozumiemy, że forma listu pozwala uniknąć odpowiedzi na trudne pytania, które w imieniu naszych czytelników cały czas pragniemy zadać" - napisał we wstępie.

W liście są też życzenia, by nie realizował wielu wyborczych obietnic, zwłaszcza tych dotyczących obniżenia wieku emerytalnego. "Oznaczać to będzie katastrofę finansów publicznych" - czytamy. "Życzymy, by był strażnikiem praworządności, która niebawem może być zagrożona, i by nie zmieniał dobrej konstytucji - tylko był strażnikiem obowiązującej" - pisze dalej Kurski.

Autor odnosi się również do słów Andrzeja Dudy, że chce "lepiej zabezpieczyć naszą suwerenność i tożsamość kulturową". "Nie uważamy, że jakieś wrogie siły dybią na jedno i drugie, uważamy natomiast, że prawdziwym niebezpieczeństwem jest kompleks niższości wobec świata leczony narodowo-patriotyczną tromtadracją" - napisał Jarosław Kurski.

d2vo0p5

Zobacz również: Andrzej Duda: jeśli nie złożę tych projektów w pierwszym roku urzędowania, ustąpię

d2vo0p5

Podziel się opinią

Share
d2vo0p5
d2vo0p5
Więcej tematów