Andrzej Duda ma nowego doradcę. To Bogusław Winid

Prezydenta Andrzej Duda powołał Bogusława Winida na stanowisko swojego doradcy. Ma on głównie wesprzeć głowę państwa w obszarze polityki zagranicznej i bezpieczeństwa państwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od 2014 do 2017 Bogusław Winida był ambasadorem RP przy ONZ
Od 2014 do 2017 Bogusław Winida był ambasadorem RP przy ONZ (Wikipedia)

O zmianach w otoczeniu Dudy poinformowała Kancelaria Prezydenta. "Doradcy służą Głowie Państwa swym doświadczeniem i kompetencjami w wielu dziedzinach funkcjonowania państwa" - czytamy na stronie KPRP.

Wiadomo, że Winid będzie wspierał głowę państwa "przy podejmowaniu ważnych decyzji, a także pełnił funkcje konsultacyjne i reprezentacyjne, głównie w obszarze polityki zagranicznej i bezpieczeństwa państwa". To nie wszystko.

Szczególnym zadaniem nowego doradcy prezydenta będzie odpowiadanie za aktywność Polski w ramach wypełniania mandatu niestałego członka Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Kariera Winidy

Nowy doradca Dudy w polityce był obecny już wcześniej. Ma za sobą spore doświadczenie. Wcześniej bowiem - od 2006 do 2007 roku - był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, od 2007 do 2011 roku ambasadorem RP przy NATO i UZE, od 2011 do 2014 roku podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, a od 2014 do 2017roku ambasadorem RP przy ONZ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości