Andrzej Duda ma nowego doradcę. To Bogusław Winid

Prezydenta Andrzej Duda powołał Bogusława Winida na stanowisko swojego doradcy. Ma on głównie wesprzeć głowę państwa w obszarze polityki zagranicznej i bezpieczeństwa państwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od 2014 do 2017 Bogusław Winida był ambasadorem RP przy ONZ
Od 2014 do 2017 Bogusław Winida był ambasadorem RP przy ONZ (Wikipedia)
WP

O zmianach w otoczeniu Dudy poinformowała Kancelaria Prezydenta. "Doradcy służą Głowie Państwa swym doświadczeniem i kompetencjami w wielu dziedzinach funkcjonowania państwa" - czytamy na stronie KPRP.

Wiadomo, że Winid będzie wspierał głowę państwa "przy podejmowaniu ważnych decyzji, a także pełnił funkcje konsultacyjne i reprezentacyjne, głównie w obszarze polityki zagranicznej i bezpieczeństwa państwa". To nie wszystko.

Szczególnym zadaniem nowego doradcy prezydenta będzie odpowiadanie za aktywność Polski w ramach wypełniania mandatu niestałego członka Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych.

WP

Kariera Winidy

Nowy doradca Dudy w polityce był obecny już wcześniej. Ma za sobą spore doświadczenie. Wcześniej bowiem - od 2006 do 2007 roku - był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, od 2007 do 2011 roku ambasadorem RP przy NATO i UZE, od 2011 do 2014 roku podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, a od 2014 do 2017roku ambasadorem RP przy ONZ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP