Trwa ładowanie...

Andrzej Duda konsultuje z klubami reformę sądów. Jesteśmy przed Pałacem Prezydenckim

Po piątkowym spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim, Andrzej Duda zaprosił na rozmowy przedstawicieli pięciu klubów parlamentarnych. Ma im przedstawić wstępne projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa. Jesteśmy przed Pałacem Prezydenckim, gdzie przepytujemy uczestników kolejnych spotkań o ich przebieg.

Andrzej Duda konsultuje z klubami reformę sądów. Jesteśmy przed Pałacem PrezydenckimŹródło: Facebook/Andrzej Duda, fot: Facebook/Andrzej Duda
d49na54
d49na54

Prezydent Andrzej Duda wetując w lipcu ustawy o SN i KRS zapowiedział, że sam przygotuje nowe projekty. Zapewniał, że będą one przedmiotem szerokich konsultacji. I tak się dzieje. W piątek relacjonowaliśmy przebieg spotkania prezydenta z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Jak później mówili rzecznicy prezydenta i PiS, dwugodzinna rozmowa była poświęcona właśnie reformie sądownictwa.

d49na54

Teraz przyszedł czas na wszystkie kluby parlamentarne. Andrzej Duda chce poświęcić przedstawicielom każdego z nich po godzinie, zaczynając od spotkania z władzami klubu PiS o godz. 13.30. W skład delegacji, poza przewodniczącym Ryszardem Terleckim, wejdą rzeczniczka Beata Mazurek oraz posłowie Stanisław Piotrowicz i Arkadiusz Mularczyk.

Platforma Obywatelska będzie reprezentowana przez jej szefa Grzegorza Schetynę, szefa klubu Sławomira Neumanna i Borysa Budkę, poprzednika Zbigniewa Ziobry w Ministerstwie Sprawiedliwości. O 15.30 prezydent ma zacząć spotkanie z przedstawicielami Kukiz '15. Nie będzie wśród nich lidera ugrupowania, do Pałacu przyjdą wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka i poseł Grzegorz Długi.

Dwa ostatnie kluby to Nowoczesna i PSL. Niektóre kluby zapowiadają, że przyjdą do Pałacu ze swoimi własnymi propozycjami zmian w sądownictwie. Być może niektóre z nich zostaną uwzględnione, bo w piątkowym komunikacie Kancelaria Prezydenta podkreślała, że klubom zostaną pokazane projekty ustaw, które jeszcze nie są ostatecznymi wersjami. Dlatego będziemy uważnie śledzić kolejne spotkania i pytać ich uczestników o to, co powiedzieli prezydentowi, a przede wszystkim co od niego usłyszeli.

d49na54
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49na54
Więcej tematów