Trwa ładowanie...

Andrzej Duda czy Jarosław Kaczyński? "Prezydent jest najbardziej wpływowym politykiem"

Kto jest najbardziej wpływowym politykiem w Polsce? Dla amerykańskich dzienników - Jarosław Kaczyński. Natomiast Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta nie ma wątpliwości, że to prezydent. Na poparcie swojego wywodu przywołuje konstytucję.

Andrzej Duda czy Jarosław Kaczyński? "Prezydent jest najbardziej wpływowym politykiem"Źródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d45bu9h
d45bu9h

Dziennikarz RMF FM Marcin Zaborski pytał zastępcę szefa Kancelarii Prezydenta Pawła Muchę, kto jest najważniejszym politykiem w Polsce. Pytanie padło w kontekście tekstów w amerykańskich dziennikach "The New York Times" i "Washington Post", w których - po wypowiedzi prezesa PiS piętnującej antysemityzm - określono Kaczyńskiego jako "najbardziej wpływowego polskiego polityka".

Zobacz też: Prezydent Duda zapowiada zmiany

- Prasa ma to do siebie, że są rozmaite poglądy wygłaszane, jest prasa lewicowa, liberalna - dystansował się od artykułów Paweł Mucha. - Dla mnie nie ulega wątpliwości, że najważniejszym politykiem, który reprezentuje państwo polskie na zewnątrz, ma umocowanie pochodzące z wyborów powszechnych jest prezydent. Tak stanowi konstytucja - powiedział minister z Kancelarii Prezydenta.

Mucha dodał, że "Kaczyński jest jedną z najważniejszych osób, jeśli chodzi o nasze życie polityczne, już od wielu lat".

Po wetach prezydenta prezes PiS ocenił jego decyzję jako "poważny błąd", co można oceniać jako rywalizację między rządem a Pałacem Prezydenckim, ale ostatnio Kaczyński pojawił się w Belwederze. Spotkanie z prezydentem trwało 2,5 godziny.

Źródło: RMF FM

d45bu9h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45bu9h
Więcej tematów