ycipk-5of08k

Amerykańskie dzienniki o Kaczyńskim: najbardziej wpływowy polski polityk potępia antysemityzm

Jarosław Kaczyński potępił antysemityzm i mówił o "wielkim" państwie Izrael - napisały amerykańskie gazety "New York Times" i "Washington Post", cytując agencję Associated Press. Szefa Prawa i Sprawiedliwości nazwano "najbardziej wpływowym polskim politykiem".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes PiS "powiedział, że Izrael jest państwem na swój sposób wielkim"
Prezes PiS "powiedział, że Izrael jest państwem na swój sposób wielkim" (PAP, Fot: marcin kmieciński)
ycipk-5of08k

"Jarosław Kaczyński, który rzadko wypowiada się na temat stosunków międzynarodowych, ocenił w czasie uroczystości przyznawania odznaczeń Polakom ratujących Żydów w czasie II wojny światowej, że Izrael zawdzięcza swoje istnienie sile ducha i sile umysłu, a także determinacji i odwadze jego obywateli" - czytamy w relacji amerykańskich dzienników.

"New York Times" i "Washington Post", cytując AP, podkreśliły, że szef PiS "potępił antysemityzm jako bardzo groźne zjawisko, wyrażane poprzez wrogość wobec państwa Izrael".

ycipk-5of08k

W tekście dodano, że Kaczyński "powiedział, iż Izrael jest państwem na swój sposób wielkim".

Departament Stanu USA o sytuacji w Polsce: "Jesteśmy zaniepokojeni"

Podczas uroczystości, która odbyła się w poniedziałek w warszawskim ZOO, na terenie którego małżeństwo Żabińskich w latach 1943-1945 ukrywało i uratowało ponad 300 Żydów z warszawskiego getta, odznaczenia im. Antoniny i Jana Żabińskich zostały przyznane siostrom franciszkankom z Klasztoru Maryi, Natalii Jakoniuk wraz z rodziną oraz - pośmiertnie - rodzinie Jana Kawczyńskiego.

ycipk-5of08k

Nadaje je organizacja From the Depths Polakom, którzy ze względów formalnych nigdy nie otrzymali wyróżnienia od Yad Vashem.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-5of08k

ycipk-5of08k
ycipk-5of08k