Trwa ładowanie...

Andrzej Białas dyrektorem Gabinetu Prezydenta Poznania

Znajomy Jacka Jaśkowiaka, radny osiedla Ławica oraz członek stowarzyszenia Prawo do Miasta będzie kierował pracą Gabinetu Prezydenta Poznania. Będzie odpowiadał m.in. za komunikację społeczną i promocję miasta.

Share
Andrzej Białas dyrektorem Gabinetu Prezydenta Poznania
Źródło: Urząd Miasta Poznania
d2h8r3r

Trwa wymiana kadrowa w Urzędzie Miasta. We wtorek Jacek Jaśkowiak przedstawił oficjalnie nowego dyrektora swojego gabinetu, którym został Andrzej Białas, działacz społeczny, członek Rady Osiedla Ławica oraz współzałożyciel i prezes zarządu stowarzyszenia Prawo do Miasta

- Cieszy mnie, że w konkursach na stanowiska w Urzędzie Miasta Poznania startują działacze osiedlowi i społeczni. To wielka szansa dla Poznania, bo to, co jest największą wartością naszego miasta, to mieszkańcy. Chciałbym, by ci, którzy wykazali się już w pracy dla innych, wzmacniali teraz urząd – mówi Jacek Jaśkowiak. – Oni rozumieją, że ważniejsze dla poznaniaków są małe działania, takie jak czysty chodnik czy nowa wiata przystankowa, a nie centra handlowe. Wcześniej Ci sami ludzie głośno sprzeciwiali się wrzaskowi przestrzeni i aktywnie promowali transport publiczny. To osoby, które jeszcze niedawno walczyły z urzędem, a teraz mają szanse z urzędem to miasto zmienić! – dodał.

Białasowi jako dyrektorowi Gabinetu Prezydenta Poznania podlegać będzie nowa struktura w urzędzie oparta na trzech filarach: komunikacji społecznej (Biuro Prasowe i Oddział Promocji), pionie wspierania inicjatyw lokalnych, w tym konsultacji oraz organizacja sekretariatów.

d2h8r3r

- Czuję ogromną odpowiedzialność i ogromny ciężar. Zdaje sobie sprawę z tego jakie pan prezydent ma oczekiwania – przyznał Andrzej Białas. - Jeśli zmiany w naszym mieście mają się udać, potrzebujemy wsparcia mieszkańców, społeczników i mediów, czyli wszystkich, którym zależy na Poznaniu – dodał.

Białas to dobry znajomy Jacka Jaśkowiaka, razem z nim świętował jego zwycięstwo w wyborach prezydenta Poznania oraz kolejny członek stowarzyszenia Prawo do Miasta pełniący ważną funkcję we władzach miasta. Z tej samej organizacji wywodzi się Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2h8r3r

Podziel się opinią

Share
d2h8r3r
d2h8r3r
Więcej tematów