Trwa ładowanie...
d2aor2d
facebook

Anas Modamani przegrał z Facebookiem. Chciał usunąć zdjęcie z Merkel

Uchodźca, który zrobił sobie zdjęcie z Angelą Merkel przegrał w sądzie z Facebookiem. Anas Modamani chciał, aby internetowy gigant wstrzymał rozprzestrzenianie jego „selfie” z kanclerz Niemiec, bo stał się celem internetowych trolli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anas Modamani z Angelą Merkel
Anas Modamani z Angelą Merkel (REUTERS)
d2aor2d

Zdjęcie Anasa Modamaniego z Angelą Merkel w ośrodku dla uchodźców w stało się symbolem otwartości Niemiec i zdobyło ogromną popularność na całym świecie. Jednak zdjęcie mężczyzny z Syrii zaczęło pojawiać się też przy zmyślonych informacjach. Po zamachu na lotnisku w Brukseli w 2016 roku w internecie pojawiły się informacje jakoby był sprawcą zamachu. Anas Modamani stał się też ofiarą oskarżeń o podpalenie bezdomnego mężczyzny podczas ostatnich świąt Bożego Narodzenia.

Dlatego mężczyzna zażądał od Facebooka usunięcia z sieci wszystkich szkalujących go postów i wstrzymania udostępniania jego zdjęcia z Angelą Merkel dalej. Po tym jak firma nie spełniła jego żądań sprawa trafiła do sądu.
##"Niewątpliwie zniesławiony"
Jednak niemiecki sąd odrzucił żądania Syryjczyka i orzekł, że Facebook nie odpowiada za szkalujące Anasa Modamianiego wiadomości, ponieważ firma jest tylko dostawcą usług internetowych. Według sądu mężczyzna został "niewątpliwie zniesławiony", ale za nieprawdziwe wiadomości na jego temat odpowiadają ich twórcy. Sędzia dodał też, że zgodnie z europejskim prawem niemożliwe jest blokowanie w celach zapobiegawczych udostępniania zdjęcia.

d2aor2d

Podziel się opinią

Share
d2aor2d
d2aor2d
Więcej tematów