Trwa ładowanie...
d11xh79

Amnesty International porównuje słynnych Polaków do imigrantów

"Co łączy Szopena, Einsteina, Mickiewicza czy Mercury'ego? Nie bądź obojętny/a - przekaż 1% na uchodźców i migrantów". W taki sposób Amnesty International (AI) zachęca do przekazywania 1% swojego podatku na pomoc dla uchodźców i migrantów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Amnesty International porównuje słynnych Polaków do imigrantów
(facebook.com/amnestypolska)
d11xh79

Na grafice, którą AI Polska zamieściło na swojej oficjalnej stronie na Facebooku widać grupę imigrantów płynących pontonem oraz podpisy na żółtym tle „Fryderyk Szopen – kompozytor. W 1831 roku wyjechał do Francji i nie mógł powrócić do kraju ze względu na zabór rosyjski”, „ Freddie Mercury – muzyk. W 1964 roku, po wybuchu wojny domowej w Zanzibarze, uciekł do Wielkiej Brytani”, „Albert Einstein – fizyk. W 1933 roku, po dojściu Hitlera do władzy wyjechał do USA”, „Adam Mickiewicz – poeta. W 1832 roku, po upadku Powstania Listopadowego wyemigrował do Paryża”. Na dole grafiki jest duży napis „Im też kiedyś ktoś pomógł”

Co łączy Szopena, Einsteina, Mickiewicza czy Mercury'ego?Nie bądź obojętny/a - przekaż 1% na uchodźców i migrantów: https://amnesty.org.pl/1procent

Posted by Amnesty International Polska on Wednesday, 30 March 2016

Grafika budzi kontrowersje. Pod postem promującym akcję pojawiło się dużo nieprzychylnych wypowiedzi internautów.

d11xh79

Podziel się opinią

Share
d11xh79
d11xh79
Więcej tematów