Trwa ładowanie...

Amerykańscy żołnierze pobili Polaków? Armia USA zapewnia o współpracy

Armia USA ​​współpracuje z polskimi śledczymi w sprawie pobicia lekarza i jego dwóch synów w Skwierzynie - zapewnia sierżant Nathan Hoskins, rzecznik Mission Command Element.
Share
Wojsko USA przebywa w Skwierzynie od lutego 2017 r.
Wojsko USA przebywa w Skwierzynie od lutego 2017 r. Źródło: PAP, Fot: Maciej Kulczyński
djn674w

Do dramatycznych wydarzeń doszło w piątkowy wieczór 5 października w Skwierzynie (woj. lubuskie). Pobity został wtedy pod swoim blokiem stomatolog i jego dwóch dorosłych synów. Mężczyzni wyszli interweniować, bo trzech czarnoskórych mówiących po angielsku, dobijało się do drzwi ich klatki. Napastnicy mieli uciec w stronę amerykańskich koszar wojskowych. Więcej można przeczytać TUTAJ. Podejrzanych o pobicie jest co najmniej trzech żołnierzy amerykańskich - potwierdziła tydzień temu "Super Expressowi" Renata Szynszewska, zastępczyni prokuratora rejonowego w Międzyrzeczu.

Teraz amerykańska armia oświadczyła, że współpracuje z polskimi organami ściagania w sprawie podejrzenia pobicia trzech Polaków w Skwierzynie - podaje portal Stars & Stripes, specjalizujący się w tematyce amerykańskiej wojskowości.

- Poważnie podchodzimy do wszelkich zarzutów dotyczących niewłaściwego zachowania żołnierza i w pełni współpracujemy z polskimi władzami, aby pomóc w ustaleniu faktów dotyczących tego incydentu i zapewnić podjęcie odpowiednich działań - powiedział amerykańskiemu portalowi sierżant Nathan Hoskins, rzecznik poznańskiego Mission Command Element, które jest centrum dowodzenia amerykańskiej armii w Europie. Nie potwierdził, ilu żołnierzy miało być zaangażowanych w bójkę. Zapewnił, że w czasie śledztwa pozostaną oni na służbie.

djn674w

- Jesteśmy gośćmi Polski, a polskie władze sprawują jurysdykcję nad podobnymi sytuacjami, które mają miejsce w ich kraju - powiedział Hoskins.

Nie udało nam się skontaktować z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu, która teraz prowadzi śledztwo w sprawie pobicia Polaków.

Amerykańskie wojsko pojawiło się w Skwierzynie w lutym 2017 r. Stacjonuje tam kilkuset żólnierzy 64. batalionu wsparcia amerykańskiej pancernej brygady z Kolorado. Są to specjaliści od logistyki i zaopatrzenia. Zajmują część budynków należących do skwierzyńskiego garnizonu wojskowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

djn674w

Podziel się opinią

Share
djn674w
djn674w
Więcej tematów