Trwa ładowanie...
d2f3l7a

Amerykanie zabici w zasadzce

Trzech amerykańskich komandosów zginęło, a dwóch zostało rannych w zasadzce w Nigrze, 120 km na północ od stolicy kraju Niamey - podała agencja Reutera, powołując się na źródła w amerykańskich władzach. W ataku zabito również pięciu nigerskich żołnierzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Amerykanie zabici w zasadzce
(PAP/EPA, Fot: Radek Petrasek)
d2f3l7a

- Wspólny patrol oddziałów amerykańskich i nigerskich został ostrzelany w południowo-zachodnim Nigrze w pobliżu granicy z Mali - powiedział rzecznik amerykańskiego dowództwa sił zbrojnych w Afryce (AFRICOM), nie informując jednak o zabitych. Do tej pory nie wiadomo, kto przeprowadził atak.
Napastnicy przybyli z Mali - podała agencja Reutera, powołując się na źródło dyplomatyczne w Nigrze.

Lokalne władze potwierdziły śmierć pięciu nigerskich żołnierzy.

Na południu Nigru, w pobliżu granicy z Nigerią, dochodzi często do starć między rządową armią a bojownikami islamistycznej grupy Boko Haram, która w 2015 roku złożyła przysięgę wierności Państwu Islamskiemu (IS). Amerykańscy żołnierze wspierają państwa regionu w walce z dżihadystami.

Bojownicy Boko Haram mordują zarówno chrześcijan, jak i muzułmanów, którym zarzucają nieprzestrzeganie prawa islamskiego - szariatu - w narzucanej przez nich radykalnej wersji.

d2f3l7a

Podziel się opinią

Share

d2f3l7a

d2f3l7a
Więcej tematów