Trwa ładowanie...

Ambasadorzy w Polsce wyrażają poparcie dla osób LGBT. Jest list otwarty

"Wyrażamy nasze poparcie dla starań związanych z uświadamianiem opinii publicznej na temat problemów dotyczących społeczności lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i interseksualnych" - czytamy w liście otwartym, pod którym podpisało się 50 ambasadorów i przedstawicieli różnych krajów w Polsce.

Share
List ambasadorów. Wsparli LGBT
List ambasadorów. Wsparli LGBTŹródło: East News
ds4l3it

W niedzielę miała miejsce doroczna ceremonia Koron Równości zorganizowana przez Kampanię Przeciw Homofobii. Podczas uroczystości wręczane były nagrody dla osób i organizacji, które przyczyniły się do zwiększenia poziomu akceptacji i tolerancji w Polsce.

Z tej okazji Ambasador Belgii Luc Jacobs przedstawił list poparcia dla społeczności LGBT+, podpisany przez 50 ambasadorów i przedstawicieli państw w Warszawie.

Aleksandra Kwaśniewska jak Kinga Duda? Były prezydent o jej uwagach. "Były dla mnie ważne"

"Prawa człowieka są uniwersalne"

"Pomimo odwołania tegorocznej Warszawskiej Parady Równości chcemy wyrazić nasze poparcie dla starań o uświadamianie opinii publicznej w kwestii problemów, jakie dotykają społeczność gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych (LGBTI) oraz innych mniejszości w Polsce stojących przed podobnymi wyzwaniami" - czytamy w liście.

ds4l3it

Ambasadorzy podkreślają, że uznają "przyrodzoną i niezbywalną godność każdej jednostki, zgodnie z treścią Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka". "Szacunek dla tych fundamentalnych praw, zawartych w zobowiązaniach OBWE oraz obowiązkach i standardach Rady Europy i Unii Europejskiej, jako wspólnot praw i wartości, zobowiązuje rządy do ochrony wszystkich swoich obywateli przed przemocą i dyskryminacją oraz do zapewnienia im równych szans" - dodają.

"Musimy wspólnie pracować na rzecz niedyskryminacji, tolerancji i wzajemnej akceptacji" - stwierdzili sygnatariusze listu.

"Prawa człowieka są uniwersalne i wszyscy, w tym osoby LGBTI, mają prawo w pełni z nich korzystać. Jest to kwestia, którą wszyscy powinni wspierać" - dodano.

Mosbacher: prawa człowieka nie są ideologią

O liście poinformowała już na swoim Twitterze Georgette Mosbacher, Ambasador Stanów Zjednoczonych w Rzeczypospolitej Polskiej.

ds4l3it

"Prawa człowieka nie są ideologią - są uniwersalne" - napisała.

Sporządzanie listu koordynowała Ambasada Królestwa Belgii w Polsce.

Podpisali się pod nim ambasadorzy m.in. Stanów Zjednoczonych Ameryki, Australii, Niemiec, Francji, Grecji, Hiszpanii, Izraela, Japonii, Kanady, Niemiec, Nowej Zelandii, Portugalii, Republiki Południowej Afryki, Ukrainy, Wielkiej Brytanii czy Włoch.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
ds4l3it

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ds4l3it
ds4l3it
Więcej tematów