Trwa ładowanie...
d3hyij4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ambasador USA przy ONZ wzywa do wysłania obserwatorów na Ukrainę

Ambasador USA przy ONZ Samantha Power wezwała podczas sobotniego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ do natychmiastowego wysłania na Ukrainę międzynarodowych obserwatorów ONZ i OBWE, by zapobiec dalszej eskalacji napięć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ambasador USA przy ONZ wzywa do wysłania obserwatorów na Ukrainę
(AFP)
d3hyij4

- Działania Rosjan na Ukrainie są pogwałceniem suwerenności Ukrainy, a także zagrażają międzynarodowemu bezpieczeństwu i pokojowi - powiedziała Power.

Zaapelowała o "bezzwłoczne wysłanie" obserwatorów ONZ i Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie na Ukrainę, ponieważ Rada Federacji, wyższa izba parlamentu Rosji, zezwoliła w sobotę na użycie sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy.

O zgodę zwrócił się prezydent Władimir Putin, uzasadniając to potrzebą normalizacji sytuacji społeczno-politycznej w tym kraju.

Rada Bezpieczeństwa ONZ przeprowadziła w sobotę za zamkniętymi drzwiami kolejne konsultacje w sprawie sytuacji na Ukrainie, w tym na Krymie. Posiedzenie zwołano z inicjatywy Wielkiej Brytanii. To drugie posiedzenie 15 ambasadorów krajów członkowskich RB ONZ, zwołane w trybie pilnym w ciągu dwóch dni.

d3hyij4

Podziel się opinią

Share

d3hyij4

d3hyij4
Więcej tematów