Trwa ładowanie...

Amazonia. Boliwa dostanie pomoc ze strony Unii Europejskiej

Władze Boliwii, zwróciły się do Komisji Europejskiej o pomoc w związku z pożarami lasów Amazonii. Bruksela już zapowiedziała, że w najbliższych dniach wyśle do tego kraju swoich ekspertów od pożarnictwa.

Amazonia. Boliwa dostanie pomoc ze strony Unii EuropejskiejŹródło: East News, fot: AIZAR RALDES/AFP/East News
d3oix44
d3oix44

- Mechanizm obrony cywilnej został uruchomiony, aby pomóc w wysiłkach mających na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się pożaru w regionie Chiquitania. W natychmiastowej pierwszej odpowiedzi UE mobilizuje zespół ekspertów strażaków z różnych krajów członkowskich, który uda się w dotknięty obszar w najbliższych dniach - poinformowała rzeczniczka KE Mina Andreewa.

Na konferencji zapewniono, że całodobowe centrum koordynacji kryzysowej UE jest w ścisłym kontakcie z władzami Boliwii, aby monitorować sytuację i przekazać dalsze wsparcie. Dodatkowo Bruksela uruchomiał mapowanie satelitarne obszarów objętych żywiołem za pośrednictwem programu obserwacji Ziemi Copernicus, dostarczając mapy Brazylii, a także części Boliwii, Peru i Paragwaju.

- Unia Europejska solidaryzuje się z Boliwią i wszystkimi krajami regionu dotkniętymi tymi niszczycielskimi pożarami. Pożary w regionie Amazonii pokazują, że zmiany klimatu zwiększyły zagrożenie klęskami żywiołowymi na całym świecie. Naszym wspólnym obowiązkiem jest współpraca w celu ochrony naszego środowiska - przekazał unijny komisarz do spraw pomocy humanitarnej i zarządzania kryzysowego Christos Stylianides.

#UgaśmyPłucaŚwiata to akcja WP, podczas której będziemy informować o sytuacji w Amazonii. Szalejące tam pożary lasów to także nasza sprawa, bo ich skutki odczujemy wszyscy. Każdy z nas może też pomóc puszczy - sprawdź, jak to zrobić.

d3oix44

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Gowin wygrał z minister zakład o wino. „Już wypiliśmy”

d3oix44
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oix44
Więcej tematów