Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
samoobrona
14-02-2006 (12:05)

Alina Gut złożyła rezygnację z członkostwa w KRS

Poseł Samoobrony Janusz Maksymiuk poinformował, że Alina Gut złożyła na ręce szefa partii Andrzeja Leppera rezygnację z członkostwa w Krajowej Radzie Sądownictwa. Jak dodał, prawdopodobnie jeszcze we wtorek rezygnacja zostanie złożona u marszałka Sejmu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Alina Gut
Alina Gut (PAP)
WP

Posłanka Gut zrezygnowała dla dobra sprawy i dla uspokojenia opinii publicznej - powiedział Maksymiuk. Sejm pod koniec stycznia wybrał posłankę Samoobrony Alinę Gut na członka Krajowej Rady Sądownictwa - m.in. przy poparciu PiS. W ostatnich dniach prasa donosiła, że przeciwko Gut prowadzono kilka lat temu postępowanie karne dotyczące płatnej protekcji; postępowanie zakończyło się stwierdzeniem winy, a następnie warunkowym umorzeniem. Złożenia przez Gut rezygnacji z członkostwa w KRS zażądał klub PiS.

"Nie jestem w stanie znieść dłużej bezpodstawnych oszczerstw zamieszczanych w mediach (...). Podkreślam, jestem nie karana i nie byłam skazana" - napisała Gut w liście do Leppera. Jak podkreśliła, stała się ofiarą służb specjalnych.

Zdaniem Gut media rozpętały nagonkę na jej osobę bez jakiejkolwiek rzetelności dziennikarskiej. "Stałam się ofiarą pomówień, dyskredytowania mojej osoby i mojego dorobku zawodowego, w sposób uwłaczający godności człowieka" - oceniła.

WP

Maksymiuk nie umiał powiedzieć, czy Samoobrona zgłosi inną kandydaturę do KRS. W skład Rady wchodzi 25 osób - przedstawiciele środowiska sędziowskiego, reprezentanci władzy ustawodawczej i wykonawczej.

Polub WP Wiadomości
WP
WP