Trwa ładowanie...
d406m0g

Alert RCB. Dziś znowu burze. Gdzie jest burza?

W sobotę 20 czerwca niekorzystne warunki atmosferyczne. IMGW prognozuje ulewy, burze z gradem, silny wiatr. W niektórych miejscach może dojść do podtopień. Mieszkańcy niektórych województw już dostali alerty RCB.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Alert RCB. Gdzie jest burza?
Alert RCB. Gdzie jest burza? (Pixabay)
d406m0g

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed burzami z gradem i intensywnymi opadami deszczu. Niekorzystne warunki atmosferyczne przewidywane są w ciągu dnia i w nocy.

Alert RCB: burze, grad, ulewne deszcze, silny wiatr, podtopienia

Do osób przebywających na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego został wysłany alert RCB o treści: "Uwaga! Dziś (20.06) i w nocy prognozowane burze z gradem oraz silny wiatr. Możliwe lokalne podtopienia. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie”.

d406m0g

Z kolei osoby znajdujące się na terenie województwa dolnośląskiego, w powiatach zgorzeleckim, lubańskim, lwóweckim, jeleniogórskim i w Jeleniej Górze dostały alert RCB o treści: "Uwaga! Dziś (20.06) i w nocy prognozowane intensywne opady deszczu. Przygotuj się na możliwe podtopienia. Śledź komunikaty pogodowe.” Na tym obszarze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje intensywne opady deszczu o natężeniu do 50-70 mm, a miejscowo nawet do 90 mm.

Gdzie jest burza?

Burze zaczęły się już w sobotę 20 czerwca około południa na wschodzie Polski. IMGW podaje, że pierwsze burze rozwijają się na północy Lubelszczyzny i południu Podlasia. "Towarzyszy im krótkotrwały lecz ulewny deszczu o szacunkowym natężeniu około 5-10 mm/10 min. Możliwy również grad i silniejsze porywy wiatru. W najbliższym czasie aktywność burzowa na wschodzie i w centrum kraju będzie się stopniowo zwiększać. Głównym zagrożeniem pozostają intensywne opady deszczu” – czytamy w komunikacie IMGW.

Zobacz także: Cezary Tomczyk: Andrzej Duda jest dzisiaj w stanie zrobić dużo za uścisk ręki prezydenta Trumpa

d406m0g

Podziel się opinią

Share
d406m0g
d406m0g
Więcej tematów