Trwa ładowanie...

Alert RCB. Dziś znowu burze. Gdzie jest burza?

W sobotę 20 czerwca niekorzystne warunki atmosferyczne. IMGW prognozuje ulewy, burze z gradem, silny wiatr. W niektórych miejscach może dojść do podtopień. Mieszkańcy niektórych województw już dostali alerty RCB.

Share
Alert RCB. Dziś znowu burze. Gdzie jest burza?
Źródło: Pixabay
d1iyzoh

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed burzami z gradem i intensywnymi opadami deszczu. Niekorzystne warunki atmosferyczne przewidywane są w ciągu dnia i w nocy.

Alert RCB: burze, grad, ulewne deszcze, silny wiatr, podtopienia

Do osób przebywających na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego został wysłany alert RCB o treści: "Uwaga! Dziś (20.06) i w nocy prognozowane burze z gradem oraz silny wiatr. Możliwe lokalne podtopienia. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie”.

d1iyzoh

Z kolei osoby znajdujące się na terenie województwa dolnośląskiego, w powiatach zgorzeleckim, lubańskim, lwóweckim, jeleniogórskim i w Jeleniej Górze dostały alert RCB o treści: "Uwaga! Dziś (20.06) i w nocy prognozowane intensywne opady deszczu. Przygotuj się na możliwe podtopienia. Śledź komunikaty pogodowe.” Na tym obszarze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje intensywne opady deszczu o natężeniu do 50-70 mm, a miejscowo nawet do 90 mm.

Gdzie jest burza?

Burze zaczęły się już w sobotę 20 czerwca około południa na wschodzie Polski. IMGW podaje, że pierwsze burze rozwijają się na północy Lubelszczyzny i południu Podlasia. "Towarzyszy im krótkotrwały lecz ulewny deszczu o szacunkowym natężeniu około 5-10 mm/10 min. Możliwy również grad i silniejsze porywy wiatru. W najbliższym czasie aktywność burzowa na wschodzie i w centrum kraju będzie się stopniowo zwiększać. Głównym zagrożeniem pozostają intensywne opady deszczu” – czytamy w komunikacie IMGW.

Zobacz także: Cezary Tomczyk: Andrzej Duda jest dzisiaj w stanie zrobić dużo za uścisk ręki prezydenta Trumpa

d1iyzoh

Podziel się opinią

Share
d1iyzoh
d1iyzoh
Więcej tematów