Trwa ładowanie...

Alert pogodowy. Silny wiatr na północy kraju

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia. Alerty dotyczą województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. W czwartek w tych rejonach ma wiać silny, porywisty wiatr - w porywach do 85 kilometrów na godzinę

Share
Alert pogodowy. Silny wiatr na północy kraju
Źródło: East News, Fot: Karolina Misztal
d19d6bo

Co oznacza alert pierwszego stopnia? Według IMGW, możemy się spodziewać warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Zobacz także: Kwaśniewski zdradza plany na majówkę. "Później będzie czerwcówka, lipcówka..."

Synoptycy Instytutu ostrzegają, że porywisty wiatr może wystąpić na Pomorzu w czwartek międzi godziną 5 a 20. Prędkość wiatru może wtedy osiągnąć ok. 30 do 50 kilometrów na godzinę w porywach do 85 km/h.

Z kolei alert na Pomorzu Zachodnim dotyczy powiatów: sławieńskiego, koszalińskiego, Koszalin, białogardzkiego i kołobrzeskiego. Synoptycy prognozują tam silny wiatru z zachodu o średniej prędkości od 30 do 45 km/h, w porywach do 80 km/h. Alerty ważne będą w czwartek od godziny 5 do godz. 19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d19d6bo

Podziel się opinią

Share
d19d6bo
d19d6bo
Więcej tematów