Trwa ładowanie...

Aleppo: syryjska armia zdobyła dzielnicę miasta

• Syryjska armia ogłosiła zdobycie jednej z dzielnic miasta • Jest to bardzo strategiczna dzielnica dla dalszej bitwy o Aleppo • Rebelianci zaprzeczają informacjom armii Al-Asada
Share
Aleppo
AleppoŹródło: PAP/EPA
d455diq

Armia syryjska poinformowała o zajęciu strategicznej dzielnicy Aleppo w jego południowo-zachodniej części, ale rebelianci temu zaprzeczają.

Wzdłuż zajętej dzielnicy Aleppo biegnie kontrolowany przez armię korytarz łączący obszary miasta opanowane przez siły wierne prezydentowi Baszarowi al-Asadowi. Bitwa o dzielnicę Aleppo toczyła się od lata i według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka jest to największy sukces armii Al-Asada w w Syrii.
##Rebelianci zaprzeczają
Agencja Reutera powołując się na źródło wewnątrz syryjskich sił zbrojnych dodaje, że wojsko opanowało także wzgórza otaczające dzielnicę. Walki o ten obszar toczyły się od lata, a siły Al-Asada wspierane były przez oddziały sojusznicze, m.in. szyitów z Hezbollahu.

Rebelianci walczący w mieście przeciwko reżimowi Al-Asada zaprzeczają informacjom podawanych przez armię syryjską. Według jednej z grup walczących w Aleppo we wtorek udało im się odbić obszary wcześniej utracone.
##Ofensywa na Aleppo
Syryjska ofensywa na Aleppo przy wsparciu Rosji rozpoczęła się we wrześniu. Na początku listopada rebelianci odrzucili rosyjskie żądania opuszczenia miasta. W październiku Moskwa również ogłosiła przerwę humanitarną w rejonie miasta. Miała ona umożliwić cywilom opuszczenie strefy walk. Jednak nie wszystkim się udało ze względu na ostrzał korytarzy humanitarnych, prowadzony przez terrorystów. 29 października rebelianci rozpoczęli kontrofensywę aby przełamać oblężenia wojsk Al-Asada, ale nie przyniosła ona żadnych sukcesów.

PAP, WP/oprac. Radosław Rosiejka

d455diq

Podziel się opinią

Share
d455diq
d455diq
Więcej tematów