Trwa ładowanie...
dn1txp1

Aleksiej Nawalny został zatrzymany przez policję. "To nie ma znaczenia"

Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny został zatrzymany w drodze na wiec związany z bojkotem wyborów prezydenckich w marcu 2018 r. Wcześniej policja weszła do moskiewskiego biura Fundacji Walki z Korupcją, którą założył Nawalny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleksiej Nawalny został wrzucony do policyjnego wozu
Aleksiej Nawalny został wrzucony do policyjnego wozu (East News, Fot: Evgeny Feldman)
dn1txp1

"Zatrzymali mnie. Ale to nie ma znaczenia. Przychodźcie na ul. Twierską. Nie robicie tego dla mnie, ale dla was i dla waszej przyszłości" - napisał na Twitterze rosyjski opozycjonista.

Wiec rozpoczął się w Moskwie o godz. 14 czasu lokalnego. Pół h później Nawalny razem z sojusznikami szedł na plac Puszkina. Wtedy policjanci wyciągnęli go z tłumu i wsadzili do policyjnego wozu.

Wcześniej w niedzielę funkcjonariusze sforsowali przy użyciu piły drzwi Fundacji Walki z Korupcją, która została założona przez Nawalnego. Jako powód podali informację o podłożeniu bomby w budynku.

dn1txp1

Władimir Putin jest nie tylko potężny, lecz także bajecznie bogaty. Zobacz, gdzie skrywa swój majątek

Wybory w Rosji odbędą się 18 marca 2018 r. Władimir Putin, który w roli prezydenta lub premiera rządzi w Rosji od 1999 r., wystartuje jako kandydat niezależny. Start w wyborach zapowiedziało ok. 40 innych kandydatów, ale żaden z nich nie zagraża Putinowi.

dn1txp1

Nawalny nie został nawet dopuszczony do grona kandydatów. 12 członków Centralnej Komisji Wyborczej w Moskwie zagłosowało za uniemożliwieniem mu startu w wyborach. Uzasadnieniem jest ciążący na nim wyrok skazujący za defraudację. Nawalny podkreśla, że padł ofiarą sfabrykowanych dowodów.

Źródło: reuters.com, themoscowtimes.com

dn1txp1

Podziel się opinią

Share

dn1txp1

dn1txp1
Więcej tematów