Trwa ładowanie...
d3layqh

Aleksiej Nawalny otruty. Rosja: wszystkie zapasy Nowiczoka zostały zniszczone

Rosja zniszczyła wszystkie zapasy chemicznych środków bojowych, w tym zapasy Nowiczoka - poinformował we wtorek dyrektor rosyjskiego wywiadu zagranicznego Siergiej Naryszkin. Dodał, że twierdzenie, iż na terenie Rosji są zapasy tego środka lub jest on produkowany są "oczywistą dezinformacją".
Share
Aleksiej Nawalny otruty. Rosja: zapasy Nowiczoka zostały zniszczone
Aleksiej Nawalny otruty. Rosja: zapasy Nowiczoka zostały zniszczoneŹródło: PAP, Fot: Alexander Shcherbak, ITAR-TASS
d3layqh

- Wszystkie chemiczne środki bojowe zostały zniszczone zgodnie z protokołami i przepisami OPCW (Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej - przyp. red.), zostało to odnotowane w określony sposób. Dlatego też stwierdzenie, że w Rosji istnieje produkcja lub stare zapasy chemicznych środków bojowych, jest oczywistą dezinformacją - stwierdził szef rosyjskiego wywiadu zagranicznego.

Oświadczenie to ma związek z otruciem rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. 2 września rząd niemiecki wydał oświadczenie, że toksykolodzy Bundeswehry na podstawie wyników analiz Nawalnego doszli do wniosku, że miał on kontakt z trującą substancją z grupy Nowiczok.

Niemcy: Aleksiej Nawalny otruty Nowiczokiem

Berlin podał w poniedziałek, że trzy laboratoria UE, w tym we Francji i Szwecji, potwierdziły ustalenia strony niemieckiej. Eksperci OPCW otrzymali również próbki krwi i moczu Nawalnego, jak podał niemiecki MSZ, i przesłali je do laboratoriów referencyjnych organizacji.

d3layqh

Dmitrij Pieskow, oficjalny przedstawiciel Prezydenta Federacji Rosyjskiej, powiedział, że Moskwa jest gotowa do wszechstronnej współpracy z Berlinem. Podkreślił jednak, że przed przetransportowaniem Nawalnego do Niemiec, badający go rosyjscy lekarze nie zidentyfikowali w jego organizmie żadnych toksycznych substancji.

Rzeczniczka MSZ Maria Zacharowa powiedziała, że ​​niemiecki MSZ nie przedstawił ambasadorowi Rosji żadnych dowodów na otrucie Nawalnego.

Źródło: tass.ru

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3layqh

Podziel się opinią

Share
d3layqh
d3layqh
Więcej tematów