Trwa ładowanie...
d4gv9xl

Aleksandrów Kujawski: radny nie złożył ślubowania. Porusza się na wózku

Łukasz Dudek nie wziął udziału w inauguracyjnej sesji rady miasta. Poruszający się na wózku inwalidzkim radny nie mógł dostać się na pierwsze piętro, bo budynek nie jest przystosowany dla osób poruszających się na wózkach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władze miasta wypożyczyły urządzenie do transportu osób na wózkach
Władze miasta wypożyczyły urządzenie do transportu osób na wózkach (Fotolia)
d4gv9xl

Radny poinformował o tym na konferencji prasowej przed urzędem miasta. - Moje prawa zostały pogwałcone. Nie ze swojej winy nie mogłem wziąć udziału w tym wydarzeniu. Przewodniczący-senior zszedł do mnie i zapytał, czy chcę wziąć udział w obradach. Odpowiedziałem twierdząco. Potem on wrócił na salę i oznajmił, że moja decyzja jest taka, że nie wezmę udziału w sesji – cytuje Łukasza Dudka fakt.pl.

Radny powiedział dziennikarzom, że zaproponowano mu, iż na pierwsze piętro wniosą go dwie silne osoby, ale odmówił, bo nie mogą tego robić osoby bez odpowiedniego przeszkolenia. Natomiast przewodniczący-senior Stanisław Olejnik przyznał, że kontynuował sesję, bo dowiedział się, iż nie ma takiego przepisu.

Na razie władze Aleksandrowa Kujawskiego wypożyczyły z Bydgoszczy specjalne urządzenie do transportu osób na wózkach po schodach. Z jego obsługi zostaną przeszkoleni pracownicy. Winda pojawić się w urzędzie dopiero za rok.

d4gv9xl

Zobacz także: NASA postanowiła sprawdzić jeden z największych mitów i wysłała astronautę w kosmos

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gv9xl

Podziel się opinią

Share
d4gv9xl
d4gv9xl
Więcej tematów