Trwa ładowanie...

Aleksandra Dulkiewicz oskarża PiS. Minister edukacji Dariusz Piontkowski reaguje

- Czekam na informacje, co pani prezydent w tej sprawie zrobiła - oświadczył minister edukacji Dariusz Piontkowski. Nie spodobały się mu kontrowersyjne słowa Aleksandry Dulkiewicz. Prezydent Gdańska obarczyła rząd winą za próby samobójcze uczniów.

Share
Aleksandra Dulkiewicz oskarża PiS. Minister edukacji Dariusz Piontkowski reaguje
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d1rgsy1

- Jeżeli pani prezydent miasta, odpowiedzialna za politykę oświatową na terenie Gdańska uważa, że jest jakiś problem z zachowaniami młodzieży, to powinna szybko (...) przygotować odpowiedni program wychowawczy - stwierdził Dariusz Piontkowski.

Minister edukacji odniósł się do słów, które wypowiedziała w rozmowie z Polsat News Aleksandra Dulkiewicz.

d1rgsy1

- Jest nałożona dodatkowa presja na tych młodych ludzi, którą wytworzył rząd Prawa i Sprawiedliwości, nie boję się tego słowa użyć, bo oni są autorami tej reformy, a każą odpowiedzialność ponosić nam, samorządom - stwierdziła prezydent Gdańska, mając na myśli wzrost prób samobójczych wśród uczniów.

Dariusz Piontkowski zainteresował się tym, co Aleksandra Dulkiewicz zrobiła, aby "zapobiegać takim sygnałom i być może niekorzystnym, czy nawet dramatycznym decyzjom młodych ludzi". - Czekam na informacje, co pani prezydent w tej sprawie zrobiła - podkreślił.

I dodał, że ministerstwo - przez kuratora - "w miarę swoich kompetencji będzie starało się pani prezydent pomóc".

Zobacz także: Giertych zadrwił z premiera. Riposta rzecznika Andrzeja Dudy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1rgsy1

Podziel się opinią

Share
d1rgsy1
d1rgsy1
Więcej tematów