WP

Aleksander Kwaśniewski krytykuje Kościół. "Ma wiele na sumieniu"

- Jak Kościół może być wzorcem, jeśli nie potrafi potępić tak podłych czynów jak pedofilia? - pytał Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent zaznacza, że choć nie jest antyklerykałem, reakcje polskiego Episkopatu na przypadki molestowania przez księży go "zasmucają".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleksander Kwaśniewski uważa, że Kościołowi zabrakło "empatii"
Aleksander Kwaśniewski uważa, że Kościołowi zabrakło "empatii" (PAP, Fot: Maciej Kulczyński)
WP

- Zasmuciło mnie to bardzo. Wydawało się, że polski Episkopat pokonał pewien próg - powiedział w rozmowie z TVN24 Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent uznał, że przedstawiony przez Kościół raport ws. pedofilii nie spełnił pokładanych w nim nadziei.

- Zabrakło niezbędnej empatii i postawienia kropki nad i - powiedział. Kwaśniewski zapewnił, że nie jest antyklerykałem. Dodał jednak, że reakcje polskiego Episkopatu na przypadki pedofilii wśród księży go "zasmucają".

- Jak Kościół może być wzorcem, jeśli nie potrafi potępić tak podłych czynów jak pedofilia? - zapytał. I uznał, że instytucja "ma wiele na sumieniu".

WP

Zobacz także: Scheuring-Wielgus o raporcie nt. pedofilii w Kościele. "Ludzie byli zdruzgotani”

Aleksander Kwaśniewski zdradził, na kogo zagłosuje

Były prezydent zabrał również głos ws. nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego. - To na pewno bardzo istotny moment dla całej Europy. Uważam, że tak ważnych wyborów do PE nie było od początku, kiedy wybieramy bezpośrednio tych parlamentarzystów - powiedział.

WP

I dodał, że cieszy się z powstania Koalicji Europejskiej, bo "wreszcie będę miał na kogo zagłosować w Warszawie". Zaznaczył przy tym, że pierwszy raz od wielu lat zrobi to z radością. - Zagłosuję na Włodzimierza Cimoszewicza - powiedział były prezydent.

I dodał, że Wiosnę Biedronia traktuje jako "bardzo interesujący eksperyment".

WP

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP