Trwa ładowanie...

Wybory do PE. Koalicja pod patronatem ojca Tadeusza Rydzyka ogłasza start w wyborach. I uderza w PiS

Najbliższy poglądom ojca Tadeusza Rydzyka europoseł Mirosław Piotrowski oficjalnie ogłosił start założonej przez niego formacji Ruch Prawdziwa Europa-Europa Christi w wyborach do PE. Gdy zapytaliśmy w Sejmie polityka o to, czy ma patronat redemptorysty z Torunia, spotkaliśmy się z zaskakującą reakcją.

Share
Wybory do PE. Koalicja pod patronatem ojca Tadeusza Rydzyka ogłasza start w wyborach. I uderza w PiSŹródło: Wirtualna Polska, fot: WP/Michał Wróblewski
d3bxzwq

– Jesteśmy formacją katolicką, chrześcijańską, chcemy, by chrześcijanie nie byli w Unii Europejskiej traktowani jak obywatele drugiej kategorii – mówili w poniedziałek w Sejmie liderzy koalicji Ruch Prawdziwa Europa, Prawica Rzeczypospolitej i Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin.

– Będziemy działać na rzecz cywilizacji chrześcijańskiej. Chcemy zrealizować Konwencję Praw Rodziny jako odpowiedź na genderową ideologię wyrażoną w Konwencji stambulskiej. Jesteśmy za Europą ojczyzn, nie chcemy Europy federalistycznej. Nie chcemy europejskiego superpaństwa – deklarował prezes Prawicy RP dr Krzysztof Kawęcki.

d3bxzwq

Polityk potwierdził informacje, o których pisaliśmy w Wirtualnej Polsce kilka dni temu, podając nazwiska liderów list chrześcijańskiej koalicji pod patronatem Torunia.

Z list koalicji mają wystartować m.in. poseł Jan Klawiter (startował do Sejmu z list PiS), mec. Stefan Hambura (mecenas rodzin smoleńskich związanych z PiS) czy były polityk PiS Marian Piłka.

To najbardziej znane twarze prozumienia, którego liderem jest prof. Mirosław Piotrowski, polityk najbliższy ojcu Rydzykowi.

"Chcemy normalnej rodziny"

Chrześcijańska koalicja chce oprzeć swoje działania w UE na czterech filarach: bezkompromisowa obrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci; bezkompromisowa obrona rodziny i małżeństwa rozumianego jako związek kobiety i mężczyzny; bezkompromisowe przeciwstawienie się ideologii gender, która "deprawuje nasze dzieci"; bezkompromisowe przeciwstawienie się "islamizacji Europy".

d3bxzwq

– To będzie walka Dawida z Goliatem, ale wszyscy wiemy, jak ona się zakończyła – przypominali liderzy koalicji.

Stwierdzili, iż dziś w Polsce nie jest realizowany "program wartości chrześcijańskich" – między innymi w kontekście zmiany prawa aborcyjnego – co było zawoalowaną krytyką partii rządzącej.

– PiS nie podjęło konkretnych działań. Prawica RP wielokrotnie apelowała choćby o wypowiedzenie Konwencji stambulskiej, ktorej PiS wypowiedzieć jednak nie chce. Zatem wszelkie deklaracje PiS i prezesa Jarosława Kaczyńskiego są jedynie pustymi słowami – mówi Krzysztof Kawęcki.

– Czujecie, że jesteście konkurencją dla PiS? – pytaliśmy w Sejmie przedstawicieli koalicji.

d3bxzwq

– Nie prowadzimy tego typu kalkulacji. Nie prowadzimy także rozmów z politykami PiS. Rozmowy z nami prowadził poseł Robert Winnicki czy Janusz Korwin-Mikke. A czy z kimś konkurujemy? Nie chcemy tego ujmować w takich kategoriach – mówi nam prof. Mirosław Piotrowski, lider porozumienia sił chrześcijańskich.

– Jesteśmy wzmocnieniem prawicy, nie chcemy nikomu niczego "uszczknąć". Nie występujemy przeciwko komuś, działamy dla ludzi, dla sprawy – przekonuje Piotrowski.

Tadeusz Rydzyk, Mirosław Piotrowski PAP
Tadeusz Rydzyk, Mirosław Piotrowski Źródło: PAP, fot: PAP

Jak mówi europoseł, dla niego najważniejsza jest "odnowa Europy w duchu chrześcijańskim". – Chcemy normalnej rodziny, bez ideologii gender – dodaje polityk (dwukrotnie startujący do PE z list PiS).

d3bxzwq

– Liczycie na wsparcie ze strony ojca Tadeusza Rydzyka? – pytamy.

Piotrowski się śmieje: – Proszę o następne pytanie!

Dowodzona przez niego koalicja Ruch Prawdziwa Europa, Prawica Rzeczypospolitej i Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin od dziś oficjalnie rozpoczęła kampanię.

Wybory do PE odbędą się 26 maja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3bxzwq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bxzwq
d3bxzwq
Więcej tematów