Trwa ładowanie...

Wybory do PE. Koalicja pod patronatem ojca Tadeusza Rydzyka ogłasza start w wyborach. I uderza w PiS

Najbliższy poglądom ojca Tadeusza Rydzyka europoseł Mirosław Piotrowski oficjalnie ogłosił start założonej przez niego formacji Ruch Prawdziwa Europa-Europa Christi w wyborach do PE. Gdy zapytaliśmy w Sejmie polityka o to, czy ma patronat redemptorysty z Torunia, spotkaliśmy się z zaskakującą reakcją.

Share
Wybory do PE. Koalicja pod patronatem ojca Tadeusza Rydzyka ogłasza start w wyborach. I uderza w PiS
Źródło: Wirtualna Polska, Fot: WP/Michał Wróblewski
db8vbpd

– Jesteśmy formacją katolicką, chrześcijańską, chcemy, by chrześcijanie nie byli w Unii Europejskiej traktowani jak obywatele drugiej kategorii – mówili w poniedziałek w Sejmie liderzy koalicji Ruch Prawdziwa Europa, Prawica Rzeczypospolitej i Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin.

– Będziemy działać na rzecz cywilizacji chrześcijańskiej. Chcemy zrealizować Konwencję Praw Rodziny jako odpowiedź na genderową ideologię wyrażoną w Konwencji stambulskiej. Jesteśmy za Europą ojczyzn, nie chcemy Europy federalistycznej. Nie chcemy europejskiego superpaństwa – deklarował prezes Prawicy RP dr Krzysztof Kawęcki.

db8vbpd

Polityk potwierdził informacje, o których pisaliśmy w Wirtualnej Polsce kilka dni temu, podając nazwiska liderów list chrześcijańskiej koalicji pod patronatem Torunia.

Z list koalicji mają wystartować m.in. poseł Jan Klawiter (startował do Sejmu z list PiS), mec. Stefan Hambura (mecenas rodzin smoleńskich związanych z PiS) czy były polityk PiS Marian Piłka.

To najbardziej znane twarze prozumienia, którego liderem jest prof. Mirosław Piotrowski, polityk najbliższy ojcu Rydzykowi.

"Chcemy normalnej rodziny"

Chrześcijańska koalicja chce oprzeć swoje działania w UE na czterech filarach: bezkompromisowa obrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci; bezkompromisowa obrona rodziny i małżeństwa rozumianego jako związek kobiety i mężczyzny; bezkompromisowe przeciwstawienie się ideologii gender, która "deprawuje nasze dzieci"; bezkompromisowe przeciwstawienie się "islamizacji Europy".

db8vbpd

– To będzie walka Dawida z Goliatem, ale wszyscy wiemy, jak ona się zakończyła – przypominali liderzy koalicji.

Stwierdzili, iż dziś w Polsce nie jest realizowany "program wartości chrześcijańskich" – między innymi w kontekście zmiany prawa aborcyjnego – co było zawoalowaną krytyką partii rządzącej.

– PiS nie podjęło konkretnych działań. Prawica RP wielokrotnie apelowała choćby o wypowiedzenie Konwencji stambulskiej, ktorej PiS wypowiedzieć jednak nie chce. Zatem wszelkie deklaracje PiS i prezesa Jarosława Kaczyńskiego są jedynie pustymi słowami – mówi Krzysztof Kawęcki.

– Czujecie, że jesteście konkurencją dla PiS? – pytaliśmy w Sejmie przedstawicieli koalicji.

db8vbpd

– Nie prowadzimy tego typu kalkulacji. Nie prowadzimy także rozmów z politykami PiS. Rozmowy z nami prowadził poseł Robert Winnicki czy Janusz Korwin-Mikke. A czy z kimś konkurujemy? Nie chcemy tego ujmować w takich kategoriach – mówi nam prof. Mirosław Piotrowski, lider porozumienia sił chrześcijańskich.

– Jesteśmy wzmocnieniem prawicy, nie chcemy nikomu niczego "uszczknąć". Nie występujemy przeciwko komuś, działamy dla ludzi, dla sprawy – przekonuje Piotrowski.

Tadeusz Rydzyk, Mirosław Piotrowski PAP
Tadeusz Rydzyk, Mirosław Piotrowski Źródło: PAP, Fot: PAP

Jak mówi europoseł, dla niego najważniejsza jest "odnowa Europy w duchu chrześcijańskim". – Chcemy normalnej rodziny, bez ideologii gender – dodaje polityk (dwukrotnie startujący do PE z list PiS).

db8vbpd

– Liczycie na wsparcie ze strony ojca Tadeusza Rydzyka? – pytamy.

Piotrowski się śmieje: – Proszę o następne pytanie!

Dowodzona przez niego koalicja Ruch Prawdziwa Europa, Prawica Rzeczypospolitej i Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin od dziś oficjalnie rozpoczęła kampanię.

Wybory do PE odbędą się 26 maja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

db8vbpd

Podziel się opinią

Share
db8vbpd
db8vbpd
Więcej tematów