Trwa ładowanie...

Alarm na Bałtyku. Wstrzymany ruch statków

Ruch promów Scandlines kursujących na bałtyckich trasach między Danią, Szwecją i Niemcami został wstrzymany na kilka godzin. Służby poinformowały, że otrzymały sygnał o "zagrożeniu". Zdecydowano się na ewakuację i przeszukanie kilku jednostek.
Share
Alarm na Bałtyku. Wstrzymany ruch statków
Źródło: Wikimedia Commons CC BY, Fot: bigbug21
d3kvnk6

"Sprawdzono promy i zdecydowano o wznowieniu ich kursów" - poinformowała w komunikacie duńska policja.

Policja z Niemiec wyjaśniła z kolei, że przeszukano prom w porcie Rodby, a drugą jednostkę na morzu eskortował statek straży przybrzeżnej. Firma żeglugowa Scandlines napisał z kolei w oświadczeniu o "zagrożeniu".

- Otrzymaliśmy sygnał telefonicznie, stąd decyzja o zatrzymaniu promów w portach - wyjaśniła agencji AFP Anette Ustrup Svendsen, rzeczniczka Scandlines.

d3kvnk6

"Z Tamizy wyłowiono ciało". To poszukiwany od czasu zamachu Francuz

Ani przewoźnik, ani służby nie sprecyzowały jednak, o jakie zagrożenie chodziło.

- Z głośników usłyszeliśmy komunikat o alarmie bombowym. Potem nikt nam już nic nie powiedział - relacjonował w rozmowie z dziennikiem "Sydsvenskan" Jan Gustavsson, który był pasażerem jednego z promów.

Skandynawskie media, informując o alarmie, podkreślają, że służby po atakach w Wielkiej Brytanii i Francji sprawdzają każdy sygnał dotyczący zagrożenia terrorystycznego.

Scandlines to duńsko-niemieckie przedsiębiorstwo promowe przewożące na Morzu Bałtyckim rocznie około 20 mln pasażerów i 4 mln samochodów.

Źródła: AFP, thelocal.se

d3kvnk6

Podziel się opinią

Share
d3kvnk6
d3kvnk6
Więcej tematów