Trwa ładowanie...

Alarm bombowy w Biedronce. Ewakuowano kilka sklepów w mazowieckim

Biedronka ewakuowała pracowników. Alarm bobowy ogłoszono w Piasecznie, Pruszkowie i Grodzisku Mazowieckim. Wszystkie doniesienia o podłożonych materiałach wybuchowych okazały się fałszywe.

Share
Alarm bombowy w Biedronce. Ewakuowano kilka sklepów w mazowieckim
Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA
di9d0fl

Biedronka – alarm bombowy i ewakuacja w Piasecznie oraz Pruszkowie

Alarm bombowy ogłoszono w sklepach sieci Biedronka w Piasecznie i Pruszkowie. W obu tych miastach ewakuowano pracowników, a markety zostały dokładnie sprawdzone przez odpowiednie służby. O zagrożeniu w Pruszkowie policję poinformowali dziennikarze, którzy doniesienie o podłożonym ładunku w jednym ze sklepów otrzymali drogą elektroniczną. Po sprawdzeniu ewakuowanych miejsc i niewykryciu niebezpieczeństwa sklepy wznowiły działalność. Alarm bombowy oraz ewakuację przeprowadzono w czterech sklepach w Piasecznie i czterech w Pruszkowie.

Biedronka – alarm bombowy w Grodzisku Mazowieckim

Alarm bombowy ogłoszono również w Biedronkach i innych dyskontach w Grodzisku Mazowieckim. Tutaj jednak nie doszło do ewakuacji sklepów. Do marketów, w których mógł być podłożony materiał wybuchowy skierowano policjantów, którzy zajęli się obserwacją kilkunastu placówek. Póki co nie wykryto w nich żadnego zagrożenia.

di9d0fl

Alarm bombowy nie tylko w Biedronkach

Alarm bombowy w ostatnich dniach ogłoszono w wielu miejscach. Na liście miast, w których przeprowadzano ewakuacje po fałszywych alarmach bombowych znalazły się m.in. Poznań, Warszawa, Zielona Góra, Kalisz, Siedlce i Gorzów. Zgłoszenie o podłożonym ładunku wybuchowym przychodziło zarówno drogą elektroniczną, jak również telefoniczną.

Policjanci przypominają, że zgodnie z polskim prawem, za wszczynanie fałszywego alarmu bombowego grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności.

di9d0fl

Podziel się opinią

Share
di9d0fl
di9d0fl
Więcej tematów