Trwa ładowanie...

Akcja TOPR na szlaku do Morskiego Oka. Ratownicy wyłowili ciało mężczyzny

W rejonie Wodogrzmotów Mickiewicza do wody wpadł mężczyzna. Niestety, ratownikom nie udało się go uratować. Na razie nie wiadomo, czy był to wypadek, czy też samobójstwo.

Akcja TOPR na szlaku do Morskiego Oka. Ratownicy wyłowili ciało mężczyznyŹródło: East News, fot: Adam Ławnik
d261w6i
d261w6i

Okolo godz. 15 strażacy zostali poinformowani o mężczyźnie, który spadł do wody z mostu przy Wodogrzmotach Mickiewicza, na szlaku z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna sam wskoczył do potoku.

Na miejsce pojechała karetka pogotowia, a także straż pożarna z Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej. Poleciał także śmigłowiec z ratownikami TOPR.

Niestety, okazało się, że mężczyzna nie przeżył upadku.

d261w6i

Obrażenia były tak poważne, że zmarł na miejscu - powiedział portalowi gazetakrakowska.pl Andrzej Król-Łęgowski, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem.

Ratownicy TOPR, przy pomocy lin wydobyli z wody ciało mężczyzny. Nie znaleziono przy nim żadnych dokumentów. Na moście także nie znaleziono żadnych rzeczy, np. plecaka, który mógłby do niego należeć.

Na razie nie ma pewności, czy był to wypadek, czy też samobójstwo. Sprawą zajmuje się już policja i prokuratura.

d261w6i

Wodogrzmoty Mickiewicza to wodospady na wypływającym z Doliny Pięciu Stawów potoku Roztoka. Wodogrzmot Pośredni jest doskonale widoczny z mostu na szlaku do Morskiego Oka.

Źródło: 24tp.pl, gazetakrakowska.pl

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

d261w6i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d261w6i
Więcej tematów