Trwa ładowanie...
ycipk-3qnmvj

Akcja TOPR na szlaku do Morskiego Oka. Ratownicy wyłowili ciało mężczyzny

W rejonie Wodogrzmotów Mickiewicza do wody wpadł mężczyzna. Niestety, ratownikom nie udało się go uratować. Na razie nie wiadomo, czy był to wypadek, czy też samobójstwo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyzna wpadł do potoku Roztoka w rejonie Wodogrzmotów Mickiewicza
Mężczyzna wpadł do potoku Roztoka w rejonie Wodogrzmotów Mickiewicza (East News, Fot: Adam Ławnik)
ycipk-3qnmvj

Okolo godz. 15 strażacy zostali poinformowani o mężczyźnie, który spadł do wody z mostu przy Wodogrzmotach Mickiewicza, na szlaku z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna sam wskoczył do potoku.

Na miejsce pojechała karetka pogotowia, a także straż pożarna z Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej. Poleciał także śmigłowiec z ratownikami TOPR.

Zobacz także: Tatry: w rejonie Rysów zeszła lawina. Przysypała pięć osób

ycipk-3qnmvj

Niestety, okazało się, że mężczyzna nie przeżył upadku.

Obrażenia były tak poważne, że zmarł na miejscu - powiedział portalowi gazetakrakowska.pl Andrzej Król-Łęgowski, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem.

Zobacz także: Tatry ponownie niebezpieczne: ogłoszono czwarty stopień zagrożenia lawinowego. Zamknięto szlak na Morskie Oko

Ratownicy TOPR, przy pomocy lin wydobyli z wody ciało mężczyzny. Nie znaleziono przy nim żadnych dokumentów. Na moście także nie znaleziono żadnych rzeczy, np. plecaka, który mógłby do niego należeć.

ycipk-3qnmvj

Na razie nie ma pewności, czy był to wypadek, czy też samobójstwo. Sprawą zajmuje się już policja i prokuratura.

Wodogrzmoty Mickiewicza to wodospady na wypływającym z Doliny Pięciu Stawów potoku Roztoka. Wodogrzmot Pośredni jest doskonale widoczny z mostu na szlaku do Morskiego Oka.

Źródło: 24tp.pl, gazetakrakowska.pl

Gdzie szukać pomocy?

ycipk-3qnmvj

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3qnmvj

ycipk-3qnmvj
ycipk-3qnmvj