Trwa ładowanie...
d3nyt4k

Tatry: w rejonie Rysów zeszła lawina. Przysypała pięć osób

Ratownicy TOPR znów w akcji. W rejonie Rysów zeszła lawina. Pod śniegiem znalazło się pięć osób. Na szczęście ratownikom udało się je odnaleźć. Trzy z nich są ranne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W rejonie Rysów zeszła lawina
W rejonie Rysów zeszła lawina (Wikimedia Commons CC BY-SA)
d3nyt4k

Informację o zejściu lawiny w rejonie Rysów - podał portal rmf24.pl. Na miejsce polecieli śmigłowcem ratownicy TOPR z psami, które potrafią odnaleźć przysypanych przez śnieg ludzi.

Portal tp24.pl podaje, że pod śniegiem znalazło się pięć osób. Ratownikom udało się odnaleźć i wyciągnąć na powierzchnię wszystkich zasypanych. Z najnowszych informacji wynika, że trzy osoby są ciężko ranne.

- Stan trzech osób jest poważny. Po jedną z nich leci śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, żeby ją przetransportować bezpośrednio do Krakowa. Jeden pacjent w stanie ciężkim trafił do szpitala w Zakopanem - powiedział portalowi tp24.pl Stanisław Krzeptowski Sabała, ratownik TOPR. - Śmigłowiec poleciał teraz wysadzić ratowników, aby sprowadzili turystów, którzy są powyżej lawiny - dodał.

Z informacji na stronie TOPR wynika, że w Tatrach obowiązuje drugi (w pięciostopniowej skali) stopień zagrożenia lawinowego. Są one możliwe szczególnie na stromych stokach.

Źródło: rmf24.pl, tatromaniak.pl, tp24.pl

d3nyt4k

Podziel się opinią

Share
d3nyt4k
d3nyt4k
Więcej tematów