Trwa ładowanie...
d1jkoih
dania

Akcja policji w Danii. Wśród zatrzymanych marynarzy jest Polak

Gigantyczna akcja duńskiej policji w porcie Kalundborg na wyspie Zelandia. Funkcjonariusze zatrzymali 24 członków załogi statku Ducan Island. Sprawa ma związek z przemytem 100 kilogramów kokainy. Wśród podejrzanych jest polski obywatel.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wśród zatrzymanych członków załogi jest Polak
Wśród zatrzymanych członków załogi jest Polak (PAP, Fot: CLAUS BECH)
d1jkoih

Do akcji doszło 15 lutego, jednak dopiero teraz śledczy zdecydowali się ujawnić. - To była poważna operacja policyjna, którą przeprowadziliśmy we współpracy z kolegami z innych krajów. Według nas mamy do czynienia z profesjonalnymi przemytnikami, którzy zostali aresztowani, a jednocześnie udało się zapobiec przedostaniu się na rynek duński dużej ilości narkotyków - przekazał Dannie Rise z kopenhaskiej policji.

Dzień później kopenhaski sąd wydał nakaz aresztowania 24 członków załogi statku Ducan. Wśród zatrzymanych mężczyzn znalazło się 13 Filipińczyków, 5 Rosjan, 3 Łotyszy, 2 Ekwadorczyków oraz po jednym obywatelu Indii, Ukrainy oraz Polski.

d1jkoih

Ze sprawą związani mają być także 3 inni mężczyźni - Rosjanin oraz 2 Łotyszy. Z ustaleń śledczych wynika, że mieli oni odebrać kokainę wyrzucaną ze statku, a później przeładować narkotyki do samochodu. Sąd wobec nich również zadecydował o aresztowaniu.

Nielegalne substancje miały zostać przewiezione do stolicy kraju. Z Kopenhagi miały trafić do innych miejsc w Skandynawii. Sprawdzane są możliwe miejsca dostaw.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jkoih

Źródło: RMF, msn.com.pl

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Znikające wpisy Andrzeja Dudy. Adam Bielan wyjaśnia

d1jkoih

Podziel się opinią

Share

d1jkoih

d1jkoih
Więcej tematów