Trwa ładowanie...
d2qdfr9
24-12-2015 21:50

Akcja na Morzu Śródziemnym. Niemiecki okręt uratował ponad stu ludzi

• Niemiecki okręt uratował na Morzu Śródziemnym 121 uchodźców

• Na Morzu Śródziemnym udzielono dziś pomocy około 370 osobom

d2qdfr9
d2qdfr9

Okręt zaopatrzeniowy niemieckiej marynarki wojennej "Berlin" uratował w czwartek na Morzu Śródziemnym 121 uchodźców z niezdolnej do dalszej żeglugi łodzi - poinformowało dowództwo Bundeswehry.

Migrantów, wśród których było 115 mężczyzn, trzy kobiety i troje dzieci, wzięto na pokład w odległości około 50 kilometrów na północ od wybrzeża Libii. W czwartek po południu przekazano ich włoskiej straży przybrzeżnej.

Jeszcze w środę "Berlin" podjął z morza ponad 200 uchodźców. Według oficjalnych danych Bundeswehry od rozpoczęcia w maju humanitarnej misji zespołu niemieckich okrętów wojennych na wodach między Libią a Włochami uratowały one 9874 zagrożonych utonięciem migrantów.

Włoska straż przybrzeżna podała, że w czwartek na Morzu Śródziemnym udzielono pomocy około 370 osobom, podczas gdy w ciągu trzech ubiegłych dni blisko 1200.

Jak informują Urząd Wysokiego Komisarza ONZ do Spraw Uchodźców (UNHCR) i Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji (IOM), w bieżącym roku drogą morską dotarło do Włoch 150 tys. uciekinierów. Jest to wyraźny spadek w porównaniu z rokiem 2014, kiedy zarejestrowano ich 170 tys. Większość przybywających w tym roku do Europy uchodźców wybrała trasę z Turcji przez Morze Egejskie do Grecji.

d2qdfr9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qdfr9
Więcej tematów