Trwa ładowanie...
d3frp5k

Agitacja polityczna w szkole jest zabroniona

Jakakolwiek agitacja polityczna w szkole
jest zabroniona - ostrzega ministerstwo edukacji. Kuratoria
informują o wpływających prośbach niektórych partii o prowadzenie
lekcji wychowawczych.

Share
d3frp5k

Wiceminister edukacji Anna Radziwiłł powiedziała, że zgodnie z prawem wszelka działalność polityczna na terenie szkoły jest zabroniona. Szkoła jako instytucja musi być apolityczna, ale ta apolityczność nie może oznaczać, wpajanie uczniom postaw apolitycznych. Chcemy, by interesowali się polityką i brali udział w wyborach, by szkoła uczyła ich postaw obywatelskich - powiedziała Radziwiłł.

Wtorkowa "Gazeta Wyborcza" napisała, że liceum w Świdniku na lekcję religii zaproszono przedstawiciela Młodzieży Wszechpolskiej, który miał poprowadzić lekcję patriotyzmie, przedstawił na niej m.in. program LPR. Taka lekcja nie powinna mieć miejsca - powiedziała Radziwiłł.

Nauczyciele muszą uważać, czy pod szczytnymi celami wychowawczymi czy dydaktycznymi głoszonymi przez różne organizacje czy stowarzyszenia, które chcą zaoferować szkole np. poprowadzenie zajęć albo szkolenia dla uczniów nie kryje się polityka - dodała.

d3frp5k

Zgodnie z art. 56 ustawy o systemie oświaty w szkole mogą "działać, z wyjątkiem partii i organizacji politycznych, stowarzyszenia i organizacje, których celem statutowym jest działalność wychowawcza albo rozszerzanie i wzbogacenie form działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej szkoły lub placówki".

Zgodę na taką działalność musi wyrazić dyrektor, po uzgodnieniu warunków tej działalności i uzyskaniu pozytywnej opinii rady szkoły, w skład której wchodzą przedstawiciele rodziców.

d3frp5k

Podziel się opinią

Share
d3frp5k
d3frp5k
Więcej tematów