Trwa ładowanie...
d1b9t4m

Agent Tomek zatrzymany przez CBA. Jest komentarz żony byłego funkcjonariusza

- Widziałam końcówkę zatrzymania. Zaczynałam dzień pracy wcześniej niż mąż - powiedziała żona agenta Tomka. W środę rano były funkcjonariusz CBA został zatrzymany przez Biuro. Polecenie wydała Prokuratura Regionalna w Białymstoku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Agent Tomek - były funkcjonariusz CBA (zdj. arch.)
Agent Tomek - były funkcjonariusz CBA (zdj. arch.) (East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER East News)
d1b9t4m

Katarzyna Kaczmarek w rozmowie z portalem oko.press przyznała, że w czasie zatrzymania męża "była w ośrodku, z jednym z pacjentów". - Usłyszałam rumor na zewnątrz, wyjrzałam przez okno. Dwa samochody zagradzały przejazd samochodu mojego męża. Zakuto go w kajdanki i wsadzano do jednego z tych samochodów - mówiła żona byłego posła PiS.

- Zbiegłam na dół. Wtedy jeden z funkcjonariusz przekazał mi kluczyki do samochodu i poinformował, że mąż został zatrzymany i zostanie przewieziony do Białegostoku - dodała Kaczmarek.

Zatrzymanie agenta Tomka ma związek z nieprawidłowościami ujawnionymi w stowarzyszeniu Helper. Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Białymstoku nie chciał ujawniać jakie nowe zarzuty mogą zostać postawione Kaczmarkowi w tej sprawie.

d1b9t4m

Zobacz też: Krzysztof Gawkowski zapowiada pozew przeciwko TVP. Za materiał o Robercie Biedroniu

Na byłym agencie ciąży 6 zarzutów - m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przywłaszczenia wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami mienia w wysokości około 10 milionów złotych. Kolejne dotyczą oszustwa i prania brudnych pieniędzy. Z kolei 12 zarzutów w sprawie nieprawidłowości w stowarzyszeniu zajmujących się prowadzeniem ośrodków społecznych usłyszała żona agenta Tomka.

d1b9t4m

Przypomnijmy, że agent Tomek po raz kolejny przypomniał o sobie pod koniec stycznia. W rozmowie z TVN24 opowiadała o czasach, kiedy pracował w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym. Ujawnił także szczegóły słynnej akcji Biura "willi Kwaśniewskich".

Przyznał, że była para prezydencka była inwigilowana przez CBA oraz nie istniały żadne dowody na to, że Kwaśniewscy są właścicielami drogiej nieruchomości w Kazimierzu Dolnym. Według Kaczmarka - to jego szefowie: Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik wywieranie na niego naciski w tej sprawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: oko.press

d1b9t4m

Podziel się opinią

Share

d1b9t4m

d1b9t4m
Więcej tematów