Trwa ładowanie...
d1zkhp9

Agencja Moody's dobrze ocenia wiarygodność USA

Po zatwierdzeniu przez prezydenta Baracka Obamę planu podniesienia limitu długu i zmniejszenia deficytu budżetowego amerykańską agencja ratingowa Moody's pozytywnie oceniła obecną wiarygodność kredytową USA, ale wyraziła obawy co do przyszłości.

Share
d1zkhp9

Agencja Moody's utrzymała dla USA ocenę wiarygodności kredytowej na poziomie obecnego maksymalnego ratingu AAA. Jest jednak pełna obaw co do przyszłości.

Zdaniem analityków agencji, istnieje poważne ryzyko, że ocena wiarygodności zostanie obniżona. Stanie się tak, jeśli w najbliższych latach USA rozluźnią dyscyplinę budżetową i w 2013 roku nie podejmą kolejnych działań konsolidacyjnych. Na obniżenie oceny wiarygodności kredytowej mogą także wpłynąć gorsze perspektywy rozwoju gospodarczego Stanów Zjednoczonych.

Zatwierdzony we wtorek przez prezydenta Baracka Obamę plan przewiduje podniesienie pułapu długu, wynoszącego obecnie 14,3 biliona dolarów, o co najmniej 2,2 biliona dolarów i redukcję wydatków rządowych w celu zmniejszenia deficytu budżetowego o co najmniej o 2 biliony dolarów.

Następne cięcia mają być zaproponowane przez specjalną międzypartyjną komisję Kongresu, która do końca listopada przedstawi zalecenia, w jakich sektorach powinny one nastąpić.

d1zkhp9

Podziel się opinią

Share
d1zkhp9
d1zkhp9
Więcej tematów